Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z pełnym ekranem

Zaczęty przez Locter, Wrzesień 28, 2019, 11:21:09 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Locter

Posiadam problem załączony poniżej:
https://zapodaj.net/6dced8acefc5c.png.html
Otóż gra nie chce włączyć mi się na pełnym ekranie, co robić? Z góry dziękuję za pomoc.

robson75

#1
A czy próbowałeś dociągnąć myszą górną część okna do panelu?
U mnie na Xfce jest tak gdy dopasuje okna przy pomocy myszy, to po ponownym uruchomieniu danego okna jest tak jak ustawiłem poprzednio, czyli jest opcja zapamiętywania ułożeń okien.

PS.
Teraz po dokładnym przyjrzeniu się Twojemu screenowi dostrzegłem że jednak okno przylega do panelu, musisz poszukać opcji w danej aplikacji czy jest możliwość uruchamiania okna na pełnym ekranie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Locter

Niestety próbowałem tak zrobić, ale nie wychodzi. Osobiście posiadam system elementary os.

robson75

A wchodziłeś w zakładkę video settings? tam chyba powinna być opcja full screen.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110


robson75

Jeżeli nie możesz zatwierdzić aby był full screen, to po prostu wejdź w config tej aplikacji i otwórz go przy pomocy edytora tekstowego, odnajdź pozycje która odpowiada za rozdzielczość ekranu i wpisz fullscreen, następnie zapisz.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Locter

A mógłbyś mi powiedzieć gdzie znajdę ten config?

robson75

Po prostu uruchamiasz managera plików, następnie wyświetlasz ukryte pliki skrótem Ctrl+H i szukasz.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

A nie jest to przypadkiem gra dla Windows?

Locter


Locter


robson75

#11
Cytat: Locter w Wrzesień 28, 2019, 12:44:50 PM
Jest też dla linuxa.
A mógłbyś zapodać linka do tej gry, to ewentualnie sprawdzę u siebie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

@Locter - Mi chodziło o to, czy to co pokazujesz jest w wersji linuksowej, czy windowsowej.

@robson75 - pak -Sa counter-strike-2d (oczywiście, jeśli używasz pak, jeśli nie - jakikolwiek inny aurhelper lub na piechotę).

robson75

Raczej nie zainstaluje tej gry, bo wymagane zależności to lib32-mesa, a ja nie używam tych bibliotek, a nie będę specjalnie ich instalował.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Locter

To jest gra ze steam, przeznaczona i dla windowsa i linuxa, dokładniej cs:go

Zobacz najnowsze wiadomości na forum