Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wasze Ulubione Large Language Models

Zaczęty przez Piotr_1988, Marzec 15, 2024, 06:40:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

microsofter

Pogadałem z TalkAI. Skoro już zostałem forumowym recenzentem, opiszę co odkryłem. To AI, choć bazuje na silniku OpenAI, jest drastycznie inne od pozostałych. Powyższe starają się rozmawiać jak ludzie, natomiast TalkAI na każdym kroku ujawnia, wręcz podkreśla swoją ,,sztuczność". Np. na pytanie gdzie się znajduje, szorstko wypala, że nie ma lokalizacji, bo jest w wirtualnym świecie. I rypie w takim stylu zawsze, kiedy może. Nie zna daty aktualizacji bazy danych, ale podaje ją na tacy, gdy zapytamy go o bieżącą datę. Nie ma dostępu do Internetu. Oceniam jego ,,rozum" gdzieś w okolicy Google Gemini. Dotyczy to pojedynczych wypowiedzi. Niestety, TalkAI notorycznie nie rozumie kontekstu rozmowy.

Podałem mu swój skrypt do Bourne shella. Prawidłowo przeanalizował kolejne kroki. Następnie pytam, czy poleca coś zmnienić w tym skrypcie. Odpowiada, że nie powinienem używać gwary, uczynić mój skrypt bardziej wciągający dla audiencji i takie tam. (Po angielsku script to także scenariusz.) Wielokrotnie gubił kontekst w ten sposób, to AI nadaje się tylko do pojedynczych zapytań. W połączeniu z brakiem dotępu do sieci, zdecydowanie najsłabsza propozycja. W sam raz, jeśli chcemy pogadać z robotem, a nie ,,ludzkim" AI. Na plus, brak rejestracji, nieograniczona długość rozmowy i błyskawiczne odpowiedzi.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum