Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

rootowanie smartfona (zakończony bez rozwiązania problemu)

Zaczęty przez Piejanto, Sierpień 30, 2019, 03:09:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Cytat: Piejanto w Sierpień 31, 2019, 11:30:16 PM
robson75

Nie. To chyba zupełnie nie do tego.
No to wejdź w ustawienia, tam widziałem opcje do konfiguracji podłączenia telefonu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

TataPingu

Cytat: Piejanto w Sierpień 31, 2019, 11:24:13 PM
ale nie można wejść do systemu jak nie ma root-a.  Po prostu nie ma katalogu [System].

Zapewne, bez praw roota w takim przypadku nie dojdzie się do pewnych części OSa...
Tutaj, faktycznie pomoże tylko "rootowanie", tylko...
- w większości przypadków podczas przeprowadzania tego procesu wszystkie poprzedne dane wraz ze starym OSem "ulecą" w nirwanę... :-\

No cóż, to samo marzy się producentom ze wszystkimi innymi sprzętami....

LinGruby

Cytat: TataPingu w Sierpień 31, 2019, 08:54:40 PM
Cytat: LinGruby w Sierpień 30, 2019, 04:48:34 PM
no ale niestety większość programów do zabawy ze smartphon jest na windows ( dlatego osobiście mam na drugim lapku jakiś windows który jest odpalany kiedy najdzie mnie ochota coby pogrzebać w fonie ;) )

Właściwie to wystarczy wirtualna winda, jedynie trzeba maszynę tak spreparować, by mieć pełny i bezpośredni dostęp z windy do smartfona (poprzez USB, ew. COM)....
- osobiście, z powodzeniem używam do tego celu jeszcze XPeka...

żadna wirtualna maszyna z windows odpalona na Linux nie zadziała poprawnie jeśli chcesz postawić np: rom w samsung przez odina bo do tego są jakiś ichniejsze stery z sony jest podobnie, tylko fizyczny windows ;-)
___

@Piejanto

a co do skopiowania samych dzwonków ( wszelkie dźwięki są w /system/media/audio i to są na tzw. partycji systemowej to bez root'a sobie nie poradzisz )



( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

pavbaranov

1. root: https://www.download.net.pl/krugermatz-live-root-oraz-krugermatz-move-root/n/7799/ i https://forum.android.com.pl/topic/121878-krugermatz-live-i-move-root/ O ile wiem, to root telefonu trzeba robić narzędziem przeznaczonym dla konkretnego modelu, bo inaczej można sobie smartfon uceglić.
Tobie - chyba - bardziej niż root telefonu potrzebny jest sposób na podłączenie jego ROMu jako dysk. Niestety nie wiem, czy bez roota jest to możliwe i czy możliwe jest akurat w tym telefonie. Osobiście zrobiłbym tak:
- podłączył urządzenie do komputera,
- odpalił dmesg i zobaczył na jego końcu jakie nowe urządzenia zostały wykryte (można użyć zatem z tail); jeśli jedno to komputer widzi wyłącznie jego pamięć masową (kartę SD), jeśli dwa, to widzi również jego ROM,
- w drugim przypadku spróbować się do tego dobrać montując "ręcznie"; zachodzi jednak podstawowe pytanie jaki tam jest system plików.

2. Gammu można sprawdzić.

3. Antergos: https://forum.archlinux.org.pl/viewtopic.php?id=788. Muszę to jeszcze dokończyć (pewnie zrobię w tygodniu) albowiem po tych zmianach, które tam opisałem, pozostają jeszcze śmieci w GRUBym dotyczące czegoś z Antergosa. Nie przeszkadza i system działa, ale krzyczy, że nie może znaleźć jakichś plików.

LinGruby

@Piejanto

jak bardzo ci zależy na tych dźwiękach to o ile nie da rady bo nie da rady zobaczyć nawet z root partycji systemowych po podłączeniu do kompa ( lapka ) to jak już uda Ci się zrobić root'a na smartphon to za pomocą np: TC ( Total Commander )
lub Root Explorer skopiować katalog audio na kartę SD no i potem już śmiało gdzieś przekopiujesz gdzie będziesz uważał ;)
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

Piejanto

LinGruby
"Dr.Fone" jakby coś zaczął robić, ale się okazało na końcu. że nie ma wsparcia dla tego modelu i po zawodach.

Piejanto

#21
pavbaranov

Zainstalowałem Gammu. Córka wpadła na pomysł, żeby ulubione dzwonki ściągnąć z Sieci po nazwach.

Gorszy jest problem z pakietem hebrajskiego. Córka sobie nim szyfrowała różne wiadomości bo jest to takie jej hobby. Będziemy walczyć. Dzięki za dodatkowe porady.

Jeśli chodzi o Antergosa, to będe wdzięczny, jeśli dasz znać, że GRUB też już jest  OK.
Dobrze, żeś mi o ty powiedział, bo bym spanikował przy takich komunikatach.
Na razie sobie archiwizuję to to, to znów owo. Ale już się przyzwyczaiłem myśli o konieczności zmiany systemu.
Dzięki za linki.
Pozdrowionka

TataPingu

Cytat: Piejanto w Wrzesień 01, 2019, 04:06:51 PM
pavbaranov

Zainstalowałem Gammu. Córka wpadła na pomysł, żeby ulubione dzwonki ściągnąć z Sieci po nazwach.

Poniżej znajdziesz wszystkie kompatybilne telefony do programu i ew. ich konfigurację
https://wammu.eu/phones/

Piejanto

pavbaranov

Dziękuję Ci za linki do strony Krugera & Matza. Córka tam wyczytała, że nie tylko my mieliśmy kłopoty ze zrootowaniem smartfona tej firmy i tego modelu.  Jeden z bardziej rozgarniętych użytkowników wymienił programy, którymi to usiłował robić i żaden tego nie zrobił, a jeden (ruski) zaczął mu nawet robić drenaż.
W tej sytuacji postanowiliśmy SKAPITULOWAĆ.
Jak się nie da, to się nie da.
Córka zamiast ściągać pakiet hebrajskiego ze starego smartfona, doinstalowała klawiaturę hebrajską na LG. Jest to wprawdzie bardziej upierdliwe, bo trzeba za każdym razem przestawiać klawiaturę, gdy się chce skorzystać z alfabetu (aleftaw) hebrajskiego, ale trudno się mówi i żyje się dalej.
Dzięki za pomoc.
PS
Teraz nastają dla mnie dni nerwowe, bo jak się wczytałem w Twój blog, to dla mnie nie wszystko może być takie proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka, podczas przejścia na Archa.

Piejanto

robson75
TataPingu
LinGruby
pavbaranov

Zainstalowałem Gammu ale już nie próbowałem walki z Krugerem & Matzem. Po przeczytaniu strony z linku od pavbaranova, straciliśmy nadzieję na zrootowanie tego smartfona.

Dziękuję wszystkim Panom za chęć pomocy.
Teraz będę próbował się przesiąść na Archa według wskazuwek Kolegi pavbaranova
Jak mi się to uda, to chyba sam zacznę tutaj dawać rady.
Dziękuję i pozdrawiam.
Do następnego.

TataPingu

Cytat: Piejanto w Wrzesień 02, 2019, 01:05:29 AM
Teraz będę próbował się przesiąść na Archa według wskazuwek Kolegi pavbaranova
- no to, powodzenia !

Zobacz najnowsze wiadomości na forum