Oprogramowanie > Bezpieczeństwo

Technika 5G, Huawei i decyzja "Polski"

(1/3) > >>

TataPingu:
Co Koledzy o tym sądzicie ?


--- Kod: ---https://pl.sputniknews.com/polska/2019090310995437-bialy-dom-umowa-z-polska-o-5g-stanowi-opor-wobec-chin-sputnik/
--- Koniec kodu ---

MSki:
Pomijając już to, że artykuł pochodzi z rosyjskiej "szczekaczki" (po IP ich poznacie), to o tym pisze się również na innych portalach.
I wszystko by było w porządku, gdyby nie jeden mały "szczegół" - bo przecież lepiej, jak nas będą szpiegować przyjaciele zza wielkiej wody, niż ci, którzy do tego szpiegowania również nie mają żadnych praw.
I jak nie wiadomo o co chodzi, to zazwyczaj o pieniądze.
Czy drożej Polska by zapłaciła Huawei-owi, czy amerykanom, tego nie wiem, ale wiem natomiast, że w obu przypadkach przyjęcie któregoś z rozwiązań niesie za sobą przywiązanie na długie lata do infrastruktury.

TataPingu:

--- Cytat: MSki w Wrzesień 03, 2019, 01:08:14 pm ---Pomijając już to, że artykuł pochodzi z rosyjskiej "szczekaczki" (po IP ich poznacie), to o tym pisze się również na innych portalach.
--- Koniec cytatu ---

Osobiście, obojętne mi jest skąd pochodzi prawdziwa informacja. Tutaj akurat od nich, ale w gruncie rzeczy, to mało ważne....
Osobiście, wychodzę z założenia, by mieć prawdziwie obiektywne informacje, o ile to możliwe, powinno się wysłuchiwać wszystkich stron. I tak robię...
- ułatwia mi to znajomość i angielskiego i niemieckiego, a swego czasu i rosyjskim władałem biegle, tak, że coś, niecoś z tych umiejętności zostało...
W każdym bądź razie na tyle, by rozumieć jakikolwiek przekaz w jęz. rosyjskim.
Oczywiście, nie tyczy się to teraz akurat tej informacji, bo jest po polsku, dywaguję tylko tak ogólnie...


--- Cytat: MSki w Wrzesień 03, 2019, 01:08:14 pm ---I wszystko by było w porządku, gdyby nie jeden mały "szczegół" - bo przecież lepiej, jak nas będą szpiegować przyjaciele zza wielkiej wody, niż ci, którzy do tego szpiegowania również nie mają żadnych praw.
--- Koniec cytatu ---

No właśnie, to miałem m.in. na myśli !
- jeśli już mam być "szpiegowany" (od czego w przyszłości nie będzie ratunku), to wolę przynajmniej mniej za to płacić !
Jak kształtują się ceny produktów "hamerykońskich" w stosunku do chińskich, to nie muszę chyba porównywać...
Nie wspominam już o negatywnych "doświadczeniach" w przypadkach, gdy firmy (amerykańskie!) zdobędą monopol...

Poza tym, jak na razie (!) od strony Azjatów, oczekiwać można jedynie biernego "szpiegowania", t.j biernej rejestracji przepływających danych...
Z drugiej strony, to nie jest już takie oczywiste...


--- Kod: ---https://wolnemedia.net/facebook-cicho-zbanowal-wolne-media/
--- Koniec kodu ---


--- Cytat: MSki w Wrzesień 03, 2019, 01:08:14 pm ---Czy drożej Polska by zapłaciła Huawei-owi, czy amerykanom, tego nie wiem, ale wiem natomiast, że w obu przypadkach przyjęcie któregoś z rozwiązań niesie za sobą przywiązanie na długie lata do infrastruktury.

--- Koniec cytatu ---

No właśne, czy my chcemy "podtrzymywać przy życiu" technologicznego bankruta"....?
- bo czy się tego chce, czy nie, technika IT, to Azja !

MSki:
Mnie przy okazji tego tematu martwi jeszcze jedna rzecz.
UE jaka jest, każdy widzi, ale niezauważalna, jak na razie jest amerykańska ekspansja. I tak jak napisałeś TataPingu, dobrze jest znać języki obce, aby na postawie doniesień ze świata móc sobie wypracować w miarę obiektywne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.
Problemem może być wypracowanie tej oceny, gdyż wiele newsów jest niczym innym jak manipulowaniem rzeczywistością, a mówiąc potocznie fake newsami.
Po ACTA/2 przyszedł czas na CLOUD Act, który to zbiór (amerykańskich) przepisów przyznaje administracji Stanów Zjednoczonych nieograniczony dostęp do danych należących do europejskich firm. Warunkiem jest, że dane te są hostowane przez amerykańskiego usługodawcę -
--- Kod ---https://bezprawnik.pl/ustawa-cloud-act/
--- Koniec kodu ---

pavbaranov:
Mnie dziwi jedna rzecz. Parcie na 5G ja na szkło, a nikt nie słyszy służb meteorologicznych, które oficjalnie mówią, że działanie sieci 5G zakłóci działanie radarów meteorologicznych, co spowoduje cofnięcie się w prognozowaniu pogody o kilkadziesiąt lat. Skądinąd biorąc pod uwagę prezycję prognozy pogody na przelot Skarżyńskiego i niektóre obecne prognozy to... może to i lepiej? :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej