Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Update manager

Zaczęty przez annaelzbieta, Wrzesień 02, 2019, 01:50:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Cześć. Fajnie, że nie porzucasz od razu starań, tylko chcesz rozwiązywać problemy z systemem.
Mint 18.3 jest oparty na Ubuntu 16.04, które już tak się "ustabilizowało", że możesz spokojnie wgrywać aktualizacje kiedy chcesz i nic się nie powinno psuć.
Poczytać więcej możesz głównie po angielsku. Jest tego bardzo dużo zarówno do Minta, jak i do Ubuntu, zależnie od natury problemu. Możesz też oczywiście pytać na forum, tylko wtedy najlepiej podawać podstawowe dane, które pozwolą innym ci pomóc. Ciężko pomóc na "dźwięk nie działa", ale za to łatwiej na "dźwięk nie działa na Ubuntu 18.04 po aktualizacji".
Jak chcesz mieć zawsze podstawowe dane o komputerze i systemie, oraz fikuśne logo, to wgraj sobie program neofetch albo screenfetch. Czasami przyjemnie nawet popatrzeć :)

Cytatdzięki wielkie za cierpliwość, w nagrodę dla dobra ludzkości obiecuję ją okazywać innym w mojej branży (co i tak staram sie robić :)
Jako człowiek, który pracuje w branży, gdzie nierzadko padają brzydkie słowa w słuchawce i agresja w wiadomościach - doceniam.
myk byle jak jako tako

annaelzbieta

dzięki, po angielsku dam radę poczytać, tylko zastanawiam się gdzie najlepiej?

pavbaranov

Cytat: annaelzbieta w Wrzesień 09, 2019, 06:42:26 PM
(...) zastanawiam się gdzie najlepiej?
Zawsze zaczynasz u źródeł, czyli od informacji podawanych bezpośrednio od deweloperów danej dystrybucji. Jeśli tam nie znajdujesz jakiejś wiedzy (bo np. Mint swoje podręczniki potraktował lekko ;) po macoszemu), a potrzebujesz informacji o podstawach, to sięgasz do tych informacji w dystrybucji, która na której Twoja bazuje i tej wersji (jeśli jest to dystrybucja wydawnicza) - w przypadku Minta to Ubuntu. Pozostała informacja to głównie fora, ale te, na których wypowiadają się deweloperzy danej dystrybucji. Informacje na YT możesz sobie... szerokim łukiem :) Informacje od jakichś blogerów - tylko i wyłącznie wówczas, gdy się przekonasz, że dany bloger jest jednocześnie deweloperem, albo przekonasz się o wartości jego pracy, przy czym też trzeba uważać na datę wpisu, bo może być on mocno przeterminowany.

annaelzbieta

dzięki, tylko gdzie ich szukać, pod jakim linkiem lub hasłem? sorry, pisałam już że jestem w tych kwestiach zielona.....

pavbaranov

Zaczynasz od strony domowej Twojej dystrybucji i przeglądasz co na niej jest dostępne. W przypadku Minta (a kurcze przyrzekałem sobie, że użytkownikom tej dystrybucji pomagał nie będę :)) zaczynasz od: https://linuxmint.com/links.php

ciubaka

Z mojego doświadczenia dodam, że chociaż sama dystrybucja Mint (w kilku wersjach zresztą) mnie zmęczyła, to bezwarunkowo trzeba przyznać, że ma ona jedno z najlepszych wsparć od użytkowników i forum, zarówno polsko- jak i niepolskojęzyczne. Naprawdę, może Ubuntu jedynie może się porównać. Nie wiem doprawdy co jeszcze. Czyli - wrzucasz w wyszukiwarkę linux mint forum i szukasz czego potrzebujesz.

annaelzbieta

dzięki jeszcze raz, widzę, że od tego nie ucieknę, co do wyboru dystrybucji, to nie ja wybierałam, zważywszy na moją zieloność w temacie, po tych kilku latach nie wyobrażam sobie powrotu do Windowsa, dam rade
miłego weekendu

lami07

#22
Dystrybucję Linux (czy jak kto woli GNU/Linux) często mają centra komunikacyjne, gdzie członkowie społeczności mogę wymieniać się wrażeniami, bądź rozwiązywać wspólnie problemy. Najczęściej są to fora, ale mogą to być również grupy na portalach społecznościowych, komunikatorach (typu Telegram, czy Discord), bądź kanały komunikacji rozproszonej ( IRC / Matrix). Tam również możesz szukać pomocy.

Jeśli uważasz temat za wyczerpany , edytuj pierwszy swój post i dodaj w temacie [Rozwiązany].
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum