Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Od czego zacząć

Zaczęty przez Dragon, Sierpień 22, 2019, 11:30:46 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dragon

Witam wszystkich

Właśnie się zarejstrowałem. Rozpoczynam moją przygodę z Linuxem. Jestem zupełnie świeży i nie wiem od czego zacząć naukę obsługi Linuxa. Zapewne macie tu sporo tematów dla świeżaków. Mógłby mnie ktoś pokierować gdzie zacząć najpierw.


lami07

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

pavbaranov

Najlepiej zacząć od instalacji jakiejś popularnej dystrybucji i jej używania. Nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne. Gdy już się obeznasz przyjdzie czas na to by sobie pod siebie skonfigurować albo zmienić tę "popularną" na taką, która bardziej Ci pasuje.

ciubaka

Tak właśnie. Wypróbować kilka prostych dystrybucji w wersji live. Potem coś wgrać na dysk i używać. Wszystkie dane trzymać na dysku zewnętrznym, na pewno będzie kilka reinstalek i utrat zasobów z dysku głównego. Liczyć się z tym że pierwsze kroki zabiorą z pół roku. Nie przejmować się początkowymi niepowodzeniami. Do testów brać dystrybucje przynajmniej trochę podobne do windowsa i raczej te bardziej popularne niż niszowe. Ja na przykład miałem problemy z gnome i unity, z powodu trudności z umieszczaniem skrótów na pulpicie. Powodzenia.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum