Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[ROZWIĄZANY] Minimalizowanie okien do panelu jako same ikony

Zaczęty przez RedroG1Dodge, Sierpień 11, 2023, 03:52:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

RedroG1Dodge

Witam,
W jaki temacie: w jaki sposób mógłbym skonfigurować środowisko xfce aby po zminimalizowaniu na panelu, pojawiła się sama ikona zamiast (jak to jest teraz domyślnie) ikona+opis. Obecnie bardzo dużą część obszaru zajmują zminimalizowane okna. Jest możliwość aby to zmienić?
Zmienić w ten sposób, że:
a) tylko ikony
albo
b) ikony + tekst (jeśli to konieczne) ale z możliwością zmiany obszaru na panelu, zajmowanego przez okno
Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi.

Mam ktoś pomysł?
Dzięki

linux4ever

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

RedroG1Dodge

#2
Cytat: linux4ever w Sierpień 11, 2023, 03:59:42 PMMusisz edytować ustawienia xfce z pliku konfiguracyjnego.

https://wiki.debian.org/Xfce

Dzięki za odpowiedź. Może doprecyzuje informacje odnośnie mojego pytania.
Zatem poszukiwałem odpowiedzi. To nie jest tak, że nie wykazałem się zaangażowaniem tylko chce tu i teraz odpowiedzi. Nie. Kilka godzin szukałem rozwiązania i nie znalazłem. Po zainstalowaniu systemu przenalizowałem wszystkie możliwe ustawienia w GUI poza jedną pozycją: tzw.: "edytor ustawień". Domyślam się, że w nim mam to zrobić (bo nigdzie indziej takich opcji nie ma). Natomiast ustawienia tam znajdujące się są dla mnie tylko częściowo zrozumiałe. Generalnie wiem, że trzeba edytować ustawienia, to ja już wiedziałem:) Kluczem jest to jakie ustawienia edytować? O to jest pytanie :)
P.S.
Link, który podałeś, prowadzi do podstawowego opisania paczek, wraz z linkami do ich pobrania. Nie potrzebuje ich pobierać, bo domyślnie są instalowane podczas Sparky. Odpowiedzi tam nie znalazłem....
W każdym razie dziękuje za chęci i odpowiedź. Może coś sam wykombinuję albo może ktoś będzie znał odpowiedź na forum. Dzięki

robson75

#3
Musisz kliknąć PPM na przyciski okien



i wybrać właściwości



i odznaczyć etykieta przycisków.

EDIT,

Wiem że wiele osób ma problemy ze znalezieniem przycisku okien na panelu, bo zwykle on wygląda jak separator.
Jest jeszcze inny sposób aby się do niego dostać, uruchamiasz panel > aplety, i zaznaczasz tą pozycje



i na dole klikasz na koło zębate.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

RedroG1Dodge

Dzięki wielkie za pomoc. Szukałem jeszcze po napisaniu postu, ale z czasem się poddałem:) Dzięki jeszcze raz.

robson75

Cytat: RedroG1Dodge w Sierpień 14, 2023, 02:02:47 PMSzukałem jeszcze po napisaniu postu, ale z czasem się poddałem:)
Trzeba jeszcze wiedzieć czego się szuka. Wszystko jest w dokumentacji xfce.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum