Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

"Następca" Antergosa (EndeavourOS) gotowy

Zaczęty przez TataPingu, Sierpień 17, 2019, 06:33:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TataPingu

OSa można stąd ściągnąć:

https://endeavouros.com/download/

Trochę potestuję i zdam relację...
- jeśli ktoś już to zrobił, to jakie wnioski?


robson75

Ja to distro testowałem jakiś miesiąc temu, i poza tym że oferuje moje ulubione DE, czyli Xfce, to niczego ciekawego tam nie ma. Oto kolejna dystrybucja której nie wróże świetlanej przyszłości.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Żaden z tego następca. Ekipa wyłożyła pręt na część graficzną (pierdoła, ale jak nie chce się tego zrobić dobrze, to co z resztą?) i co jakiś czas pisze coś, co wskazuje, że ta dystrybucja długo nie pożyje (jest grupka na telegramie). Jak komu żal Antergosa, to jest Reborn. End to projekt ze społeczności, który robi to po swojemu.
Jak ktoś chce Archa, to jest Arch. Jak ktoś chce Archa z łatwym instalatorem, to są instalatory. Ubieranie tego w distro to pomyłka.
myk byle jak jako tako

TataPingu

Chmmm..., trochę się pobawiłem....

No cóż, Antergos na pewno to nie jest, a czy w ogóle nazwać to można "dystrybucją" (jak to już nadmenia Kol. PomPom), jak na razie, to mam również pewne wątpliwości....
- to raczej inny instalator archa....
Z XFCE i minimalnym systemem graficznym i praktycznie bez żadnego oprogramowania użytkowego

Na pewno nie jest to dla nowicjuszy, tym bardziej, jeśli chodzi o archa...
- dopiero, gdy zainstalowałem graficznego Pamaca system zrobił się "przyjaźniejszy" dla potencjalnych newbie.

Tylko taka instalacja dla nowicjusza jest praktycznie niewykonalna...
- po pierwsze, trzeba wiedzieć co trzeba zainstalować,
- a po drugie, jak to wykonać...

Jeśli twórcy się nie zrażą, to zobaczymy, jak to się rozwinie (piersze wydania Antergosa również nie zachwycały)...
- jak na razie, to "ciekawostka" i niepotrzebne marnowanie energii na powielanie rzeczy ileś tam razy już przerabianych...

robson75

@TataPingu
To distro bardziej mi przypomina Manjaro niż Archa, z dwóch powodów
1. Instalator calamares (jak w Manjaro)
2. Opóźnienie w aktualizacjach (jak w Manjaro)
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

O jakie opóźnienie w aktualizacjach Ci chodzi? Przecież tam jest skonfigurowane repo Archa. Paczki przychodzą w tym samym czasie. W samym repo tej dystrybucji jest dokładnie 5 paczek na krzyż. Wszystkie z AUR.
Ot, łatwy instalator Archa i nic więcej. Ale wg zapowiedzi - tak miało to wyglądać. I wygląda.

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Mirrorlist zawiera źródła Archa. Nie ma mowy o żadnym opóźnieniu.
myk byle jak jako tako

pavbaranov

@robson75 - ISO jest z lipca. No i co z tego? Po instalacji robisz upgrade systemu i tyle. Zdaje się, że niebawem będą też wersje, które będą instalować system on-line jeśli będziesz mieć połączenie z netem. W tej chwili w istocie jest opóźnienie, ale opóźnienie nowego ISO, albowiem chcą przetestować nową wersję Xfce.

robson75

Cytat: pavbaranov w Sierpień 18, 2019, 02:40:22 PM
Po instalacji robisz upgrade systemu i tyle.
Ale przecież ja tutaj pisałem
https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,2008.msg21873.html#msg21873
Że zaraz po instalacji na VB zrobiłem update systemu, i wersja jądra była o numer niższa niż dostępne w Arch-u.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov


robson75

Być może że to była zbyt świeża wersja systemu, i dlatego tak było.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Jedyna opcja, to tzw. nieaktualna lista mirrorów, z których korzystał pacman. Endeavour nie dostarcza własnych kerneli, a zatem aktualizacja systemu, przy aktualnych mirrorach zawsze spowoduje aktualizację wszystkich paczek do wersji dostępnych.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum