Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z połączeniem z siecią wifi

Zaczęty przez debbixon69, Październik 18, 2017, 02:36:35 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Witam was wszystkich, testuję właśnie pclinuxos'a i mam problem z połączeniem się z siecią wifi. Ogólnie sieć jest wykrywana ale za ni ch**a nie chce się połączyć z routerem, co mnie bardzo irytuje, robię to co system każe, konfiguruję to w control center w zakładce network & internet, wybieram set up a new network interface, wybieram wifi,  potem w select the network interface to configure wybieram wlan0:wlan0, następnie wybieram swoją sieć, następnie wybieram automatic IP, w dhcp nic nie zmieniam,w następnym kroku, też nic nie zmieniam, i jak mnie pyta: Do you want to start the connection now? daję Yes, no i dupa, nie chce się połączyć 😭 I teraz mam pytanie, gdzie popełniłem błąd? W którym kroku?
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

lesio

Filtrowanie po macadresach na ruterze nie jest włączone?

robson75

PCLinuxOS ma te przypadłości:
1 .Jest problem ze spolszczeniem.
2 .Problem ze  skonfigurowaniem sieci.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

debbixon69

Cytat: lesio w Październik 18, 2017, 06:07:11 AM
Filtrowanie po macadresach na ruterze nie jest włączone?

Inne linuxy działają normalnie tylko ten PCLINUXOS jakiś lewy XD
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

debbixon69

Cytat: Robert75 w Październik 18, 2017, 11:44:53 AM
PCLinuxOS ma te przypadłości:
1 .Jest problem ze spolszczeniem.
2 .Problem ze  skonfigurowaniem sieci.

No to sobie potestowałem XD
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Oczkins92

Ja już sobie odpuściałem PClinuxOS ze względu na problemy ze sprzętami.Bardzo fajny był to system bo miał wiele narzędzi do konfiguracji w systemie
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Jarook

a testowales na innym urzadzeniu z podobną konfiguracja? mzoe kwestia czestotliwości?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum