Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Fedora muli i zawiesza się ...

Zaczęty przez ciubaka, Lipiec 26, 2019, 08:27:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciubaka

Dograłem gnome software manager do fedory mate. Oczywiście nie obyło się bez wywalenia dnfdragory w trakcie, więc musiałem klepać w terminalu. Jest nieco lepiej, menadżer działa, jest zrozumiały, procesor mniej obciążony, RAM zajęty przeciętnie 1.6 GB. Czy jestem zadowolony - połowicznie. Gnome software strasznie długo ładuje się po uruchomieniu. Co prawda nie zawiesza się jak dragora i jest intuicyjny, ale czekanie aż będzie gotowy do pracy jest upierdliwe. Nie ma tego w wersji fedory gnome. Myślę że to jakiś konflikt na linii gnome-mate. Generalnie - system przetestowany, sprawny, niestety zbyt ciężki na mojego starutkiego laptopka. Ja raczej jestem zwolennikiem skromniejszego i szybszego operatora niż zawartych w nim wodotrysków i możliwości, z których i tak nie skorzystam. Poobserwuję jeszcze, może jakaś aktualizacja poprawi wydajność fedorze, ale raczej nie zagrzeje ona u mnie miejsca na zawsze w komputerku. To moje trzecie podejście i jak to mówią - do trzech razy sztuka.

pavbaranov

Popatrz na to tak. Masz komputer z 2GB RAM. Używasz FF, które z niewielką pomocą zeżre ok. 1GB RAM (w zależności od zawartości przeglądanych stron). Na cały system pozostaje 1GB RAM. Rozsądek podpowiada: OpenBox, JWM, Fluxbox, Lumina, Draco, LXDE, LXQt. I nic innego, sensowie, tu się nie zmieści.

ciubaka

Pawle, z czałym szacunkiem, bez przesady. Oprócz fedory mate mam tam 5 dystrybucji, które hulają aż miło, bez żadnych zatarć. Czyli manjaro xfce, lubuntu, xubuntu, sparky xfce, mx xfce i nawet deepin. Ten ostatni jest troszkę wolniejszy, w stosunku jednak do fedory dużo sprawniejszy. Chodził też gecko mate, ale się popsuł internet więc wywaliłem, wgrywając fedorę właśnie. Tak że - da się. Ale spokojnie, to tylko testy i zabawa :-)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum