Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Gothic 3 na Linux, czy to możliwe?

Zaczęty przez funn, Lipiec 21, 2019, 06:39:15 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

funn

Próbowałem zainstalować G3 na Arch Linux z najnowszym patchem, wpierw przez wine 4.12, potem przez playonlinux. Uruchamia się promo gry, menu gry bez czcionek jak i sama gra, słychać głos, ale jest czarny ekran. Na filmikach z youtube widać jak grają na Ubuntu. Czy ktoś może posiada Ubuntu z tą grą, może to kwestia dystrybucji?

PomPom

Spróbuj Lutris, ew. jak masz grę na Steamie, to przez Proton.
https://www.protondb.com/app/39500
Działa to różnie.
myk byle jak jako tako

funn

Mam konto Steam, ale grę mam oryginalną na płytce DVD jeszcze z czasów gdy korzystałem z Visty.  Sprawdzę ten Lutris. A protona nie można zainstalować przez aur?
Na Ubuntu, Mint, ElementaryOS niby im działa, jeden używa Steam inni Wine.
https://www.youtube.com/watch?v=biiDybis6gA
https://www.youtube.com/watch?v=vdIvi7Wj94E
https://www.youtube.com/watch?v=_xLFMkJLKRM

PomPom

Proton jest częścią Steama, ale chyba da się dodać grę spoza Steama do launchera i wtedy powinna korzystać z Protona. Jak się pogrzebie trochę, to niektórym działa, innym nie. Dużo jest czynników, które na to wpływają. Miałem przypadki z grami na Wine, że nagle gra działała po prostu gorzej lub w ogóle przestała się uruchamiać na nowszym Wine.
myk byle jak jako tako

pavbaranov

Już Ci raz chyba podrzucałem tę stronkę - sporą ilość informacji nt. możliwości uruchomienia programów windowsowych z pomocą wine zawiera https://appdb.winehq.org/ - w tym przypadku: https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=4015. Gra winna współpracować z obecną w repozytorium wersją wine (4.12.1) lub wine-staging (niekiedy warto sprawdzić tę drugą). Prawdopodobnie masz coś źle skonfigurowane pod tę grę. Kliknij sobie w wersję, którą masz, przeczytaj i dostosuj się do tego.

funn

Posprawdzałem wszystkie możliwości, ale to chyba jedynie tylko działało na starszych wersjach dystrybucji i starym wine. Twórcy tych rozwiązań piszą, że pracują nad działaniem tej gry.

pavbaranov

Masz zainstalowane wszystkie niezbędne biblioteki windowsowe, o których mowa w linku? Sprawdź play-on-linux, albowiem on umożliwia instalację kilku różnych wine odpowiednich dla danych programów.

Oczkins92

Spróbuj z tego poradnika ale z najnowszym wine.Dla mnie wiele gier się normalnie odpala.Okazuje się że ten proton to wcale taki dobry nie jest.
http://www.gamersonlinux.com/forum/threads/gothic-3-guide.747/
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

mastermacia

Witam,
Linux Mint (bazujący na Ubuntu) z PlayOnLinux, Gothic 3 działa w pełni. W samym programie playonlinux klikamy na "+" aby zainstalowac nowy program/gre. Następnie wyszukujemy Gothic 3, dalej trzeba się przeklikać i zainstalować grę. Po tym procesie będzie się nam otwierała w okienku i z dźwiękiem zniekształconym. Aby naprawić otwieranie w okienku klikamy prawym przyciskiem myszki na ikonkę gry w playonlinux i wybieramy "Skonfiguruj Wine", następnie zakładka "Grafika" i odznaczamy "Emuluj wirtualny pulpit" (już mamy Full Screen). Teraz aby naprawić dźwięk należy pobrać "community patch", instalujemy następująco: W playonlinux zaznacz ikonkę gry, klikamy na konfiguruj, róźne, i uruchom plik .exe na tym wirtualnym dysku twardym. Instalujemy jak na windowsie i gramy.
Odpowiadam tutaj bo sam szukałem rozwiązania i to jako jedyne u mnie zadziałało i mam nadzieję komuś pomóc.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum