Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Bezpłatny VPN

Zaczęty przez Piotr_1988, Lipiec 19, 2019, 08:16:43 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

blazejwiecha

Osobiście testuję ProtonVPN z linux mint 20. Wszysto działa prawidłowo. Minusem jest że freenode na irc blokuje VPN. Darmowy pakiet nie ma limitów pobierania więc nadaje się do komputerów by w całości puszczać łącze.
Jedyny minus , który posiadam to brak możliwości automatycznego połączenia po uruchomieniu maszyny.
Wszystko z linii komend lub openVPN. Oba sposoby działają jak należy :)
Pozdrawiam serdecznie
Błażej

LinGruby

nie ma co się rozpisywać...
jedyny słuszny własny postawiony VPN na jakimś swoim KVM przy użyciu WireGuard
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

Piotr_1988

#17
Cytat: blazejwiecha w Lipiec 23, 2020, 11:27:51 AM
Osobiście testuję ProtonVPN z linux mint 20. Wszysto działa prawidłowo. Minusem jest że freenode na irc blokuje VPN. Darmowy pakiet nie ma limitów pobierania więc nadaje się do komputerów by w całości puszczać łącze.
Jedyny minus , który posiadam to brak możliwości automatycznego połączenia po uruchomieniu maszyny.
Wszystko z linii komend lub openVPN. Oba sposoby działają jak należy :)
Ja zrezygnowałem z poszukiwań bezpłatnych VPNów i od roku jestem płatnym użytkownikiem Protona i sobie go chwalę. Oczywiście Proton udostępnia też kilka serwerów bezpłatnie, tak jak piszesz. :D

Możesz ustawić, by się VPN od Protona łączył automatycznie po uruchomieniu komputera, ale wówczas nie będziesz miał kill switch. Zamiast używać ProtonVPN-CLI musisz załadować sobie plik konfiguracyjny openVPN, a potem z tego co pamiętam w menadżerze sieci zaznaczyć dwa okienka: automatycznego łączenia internetu i łaczenia przez wybrany z serwerów VPN. U mnie to działało bez problemu, ale w tej chwili screena nie zrobię (może później), bo z zrezygnowałem z automatycznego łączenia i korzystam z aplikacji od Protona.

EDIT:

Jest już screen. Trzeba zaznaczyć: Automatically connect to VPN i wybrać z listy połączeń openVPN (ta w tej chwili u mnie jest pusta).
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

SonialleeU

#18
Osobiście, nie polecam darmowych VPNków, są zwykle wolniejsze, brakuje im wielu funkcji, a do tego czasami nie działają tak jak powinny ;) Płatne VPNy też drogie nie są, mój ulubiony, Surfshark, kosztuje tylko 2 dolce miesięcznie - dużo to nie jest, a prędkość w porównaniu do darmówek moim zdaniem powala (można sobie sprawdzić też inne na jakich stronkach testujących vpny, np pl.vpntesting.com). Ale jeśli już miałbym polecać darmowego VPNa - OpenVPN moim zdaniem tutaj będzie lepszy od innych, dawniej używałem i był bardzo fajny, łatwo też skonfigurować.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum