Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak wymusić język polski w DDG?

Zaczęty przez funn, Lipiec 16, 2019, 11:30:21 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

funn

Czy można wymusić w Operze, aby wyszukiwarka duckduckgo wyszukiwała zawsze w języku Polskim w głównym pasku wyszukiwania? Coś w tym stylu
https://duckduckgo.com/?q=%s&t=opera i tu gdzieś dopisać pl?

pavbaranov

Nie wiem, czy o to Ci chodzi, ale... wpisz cokolwiek w wyszukiwarce. Będziesz miał jakieś wyniki. Pod polem wyszukiwania masz m.in. "przwsuwak" Polska (powinno być tak, jeśli masz dobrze ustawioną lokalizację). Kliknij na ten "przesuwak" tak, by wyświetlił się na niebiesko. W tym momencie przeglądarka - dopóki nie wyczyścisz jej - winna zapamiętać preferencje, czyli to, czego oczekujesz. Będzie preferowała pośród wyszukanych stron te, które są w języku polskim (albo taki mają zadeklarowany).

funn

#2
Nie no takie podstawy to ja znam, chodzi o to, żeby był język Polski na vpnach. No i używam trybu incognito przeglądarki, dlatego ta opcja musi być dodana w całym adresie. Niby taki wpis znalazłem
https://duckduckgo.com/?kj=p&kl=pl-pl
ale pojawia się problem, że nowy dodany adres nie można ustawić jako główny w przeglądarce Opera..

lami07

Próbowałeś na sztywno ustawić język polski w panelu ustawień DDG ?
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

funn

#4
Czy chodzi Ci o to że trzeba zalogować się do DDG? Jedynie zmieniałem w Ustawienia, Wyszukiwarki i Domyślne wyszukiwarki. Tam w ustawieniach ddg ogólnych jak się karta otworzy pod resetem wybieram język polski, ale po lewo ten przycisk z językami jest w innym języku. Opera ma taką opcje, że jak zaznaczysz tekst pojawia się przycisk Szukaj i chcę aby już wyszukiwało po polsku. Ale widzę że będzie ciężko to ustawić. Będę musiał po zaznaczonym tekście kliknąć ppm i wybrać szukaj w. I tu muszę dopasować wpis z polskimi opcjami, bo na razie nie umiem wyszukać takiego złożonego adresu. Ten co podałem z pl-pl nie działa.

Obecnie co zrobiłem to klikam na stronie ddg prawy górny róg te trzy poziome kreski: inne ustawienia>Ustawienia zmieniam Region i Język na Polski i zapisuje. Do czasu zamknięcia przeglądarki działa.

lami07

Otwórz stronę DDG . W prawym górnym rogu strony będzie przycisk z trzema poziomymi paskami. Kliknij go i wybierz ''inne ustawienia'' . W zakładce ''ogólne'' znajdziesz opcję ustawienia języka dla DDG
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum