Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Przyszłość X.Org

Zaczęty przez PomPom, Czerwiec 28, 2019, 06:05:28 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Serwus.
Wayland już puka do drzwi, a RedHat właściwie zapowiada nadchodzący koniec X.Org.
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=X.Org-Maintenance-Mode-Quickly

Dobrze robią, źle robią - co sądzicie? Jak Wam widzi się przyszłość X'ów?
myk byle jak jako tako

funn

Patrząc na problemy z grami pod Waylandem, to jeszcze dobre 10 lat zejdzie, zanim Wayland zadomowi się na stałe. Sam używam na moim głównym laptopie Wayland i poza grami jest dla mnie nieproblematyczny.

pavbaranov

Myślę, że ilość graczy na linuksie jest tak znikoma, że wpływu na zadomowienie się Waylanda miała nie będzie.
W Twoim przypadku natomiast ani nie wiesz, czy to kwestia Waylanda, ani niczego absolutnie innego, dlaczego owe gry ze Steama Ci nie działają. Są to natywne aplikacje Wayland? Wykorzystują XWayland? W jakim środowisku - zdaje się, że GNOME a tu - z tego co wiem - implementacja XWayland raczej nie należy do najbardziej udanych. Problem może zatem leżeć zupełnie gdzie indziej. Znajdź grę - aplikację dla Wayland i sprawdź.

funn

Sprawdziłem, te gry nie działają też na Xorgu. Przepraszam Wayland z poprzednią krytykę.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum