Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

LibreElec

Zaczęty przez Zielko, Czerwiec 25, 2019, 06:51:18 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Zielko

Witam.Mam taki wiekowy komputer Aspire R 3600 .Postanowiłem zainstalować na nim linuxa i znalazłem że dobrym rozwiązaniem jest LibreElec . Problem polega na tym że jest tylko kodi a gdzie linux .Może ktoś pomoże z góry dzięki wielkie.


Zielko

Dzięki.Wszystko fajnie tylko my się chyba nie rozumiemy. Bo chodzi o to że jak ja już się nagram naoglądam nasłucham muzyki to po prostu chcę wyjść z kodi i wejść do linuxa przeglądnąć internet wesłać mail. itd.

pavbaranov

Dystrybucja, którą sobie wybrałeś jest czymś w rodzaju alternatywy dla Xbox, które z komputera tworzy "centrum multimedialne", a nie "pełnoprawny" system operacyjny. Jeśli to nie jest dokładnie to, czego szukasz, to po prostu trzeba znaleźć inną dystrybucję.

TataPingu

#4
Cytat: Zielko w Czerwiec 25, 2019, 10:33:49 AM
Bo chodzi o to że jak ja już się nagram naoglądam nasłucham muzyki to po prostu chcę wyjść z kodi i wejść do linuxa przeglądnąć internet wesłać mail. itd.

Po prostu instalujesz nie tylko same multimedialne dystro, a jakiegoś lekkiego linuksa (np. Lubuntu), i dodatkowo multimedialne oprogramowanie (tzw. centrum multimedialne), np:
https://itsfoss.com/best-linux-media-server/

Zielko

Po prostu powinno to być inaczej nazwane po prostu kodi bez systemu bo równie dobrze może się nazywać windows+ kodi =LibreElec

pavbaranov

A o co masz do kogoś pretensje? Bo możesz mieć do samego siebie. LibreElec jest bardzo skonkretyzowaną dystrybucją, mającą na celu coś. W tym przypadku być "centrum multimedialnym". Równie dobrze mógłbyś dystrybucje, które są zrobione dla routerów odsądzać od czci i wiary, że nie stanowią desktopu. Po prostu - źle wybrałeś. Tyle w temacie i ode mnie EOT.

gosc

#7
Wyślemy oficjalny OPR do devów dystrybucji, że ją niewłaściwie nazwali.
Jak trzeba będzie to zorganizujemy jakąś manifestację, tego nie można tak zostawić.

To nie jest tak, że tam nie ma systemu.
System tam jest, tylko jak już napisano nie przygotowany do codziennego użytku na desktopie.

Fibogacci

To nie jest kodi bez systemu, to jest system z kodi ;)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum