Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Lubuntu 18.04 startuje "na raty"

Zaczęty przez mirekc, Maj 28, 2019, 06:59:06 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mirekc

Cytat: TataPingu w Maj 31, 2019, 11:09:30 AM
A co do dystra dla Twojej konstelacji sprzętowej i "założeń" to najlepiej sprawdzi się chyba MX linuks...

https://mxlinux.org/download-links/


Co się tyczy spolszczonej wersji MXa, czy ew. pomocy, to mamy tutaj "fascynata" tej dystrybucji ("Filebogaci", czy jakoś tak), który, jak zauważyłem, zna system w "szczegółach", więc w razie potrzeby jest w stanie pomóc.
Zresztą, ja również podzielam jego zdanie o MX, to dobrze dopracowany OS...
Tego jeszcze nie próbowałem. Sprawdzę w miarę wolnego czasu i chęci. Do zobaczenia w dziale MXa... kiedyś.

mirekc

Cytat: TataPingu w Maj 31, 2019, 11:09:30 AM
A co do dystra dla Twojej konstelacji sprzętowej i "założeń" to najlepiej sprawdzi się chyba MX linuks...
Tego jeszcze nie próbowałem. Sprawdzę w miarę wolnego czasu i chęci. Do zobaczenia w dziale MXa... kiedyś.

hobbysta

Cytat: mirekc w Maj 30, 2019, 05:41:19 PM
Nie wiem, co za "franca" to przekonfigurowała, ja tego nie zrobiłem, nawet po pijaku.
Powinienes sprobowac - ma sie zwykle mniejsze opory :D, poza tym pamietaj o B-A-C-K-U-P-ie ! Nie chcemy stac sie przyczyna twojego nieszczescia - jesli sie okaze ze nie mozesz uruchomic Windowsa - i dane na partycji Windowsa moze szlag trafic.

mirekc

#18
Cytat: hobbysta w Maj 31, 2019, 04:16:35 PM
Powinienes sprobowac - ma sie zwykle mniejsze opory :D, poza tym pamietaj o B-A-C-K-U-P-ie ! Nie chcemy stac sie przyczyna twojego nieszczescia - jesli sie okaze ze nie mozesz uruchomic Windowsa - i dane na partycji Windowsa moze szlag trafic.
O to się nie martw. Wprawdzie podobno prawdziwi twardziele backupów NIE ROBIĄ, ale ja nie jestem twardzielem.  ;)

hobbysta

Pelny backup jest czasem po prostu niemozliwy - chyba, ze ktos ma wolny 2 TB dysk twardy.

Fibogacci

Cytat: TataPingu w Maj 31, 2019, 11:09:30 AM
Cytat: mirekc w Maj 31, 2019, 08:42:02 AM
Wszystkie podstawowe funkcje (wyświetlanie, drukowanie, skanowanie itp.) mają działać ,,z pudełka" bez konieczności googlania tygodniami

No, to już zależy od posiadanego sprzętu, ale, jeśli działało pod ubu, to pod innymi dystrami nie powinno być problemu....
A co do dystra dla Twojej konstelacji sprzętowej i "założeń" to najlepiej sprawdzi się chyba MX linuks...

https://mxlinux.org/download-links/


Co się tyczy spolszczonej wersji MXa, czy ew. pomocy, to mamy tutaj "fascynata" tej dystrybucji ("Filebogaci", czy jakoś tak), który, jak zauważyłem, zna system w "szczegółach", więc w razie potrzeby jest w stanie pomóc.
Zresztą, ja również podzielam jego zdanie o MX, to dobrze dopracowany OS...

Może być "fascynata" ;)

Od kilku dni jest już dostępne wydanie MX 18.3, spolszczenie właściwie można uznać, że jest zrealizowane w całości, więc warto przetestować.

Na dzień dobry polecam podręcznik użytkownika też już częściowo spolszczony (prawie 3 rozdziały), można na szybko zapoznać się co jest w tej dystrybucji (różne podstawowe narzędzia etc.).

http://mxlinux.pl/podrecznik

Albo wrzucić ISO z MX Linux na USB i po prostu odpalić i przetestować.

TataPingu

Cytat: Fibogacci w Maj 31, 2019, 10:08:14 PM
Może być "fascynata" ;)

Za pomyłkę z nickiem przepraszam, cytowałem z pamięci...

Fibogacci

Cytat: TataPingu w Maj 31, 2019, 10:19:49 PM
Cytat: Fibogacci w Maj 31, 2019, 10:08:14 PM
Może być "fascynata" ;)

Za pomyłkę z nickiem przepraszam, cytowałem z pamięci...

Akurat mam na imię Filip, więc to nie taka znowu pomyłka ;)

mirekc

#23
Cytat: hobbysta w Maj 31, 2019, 08:22:31 PM
Pelny backup jest czasem po prostu niemozliwy - chyba, ze ktos ma wolny 2 TB dysk twardy.
Od tego są partycje. Ja multimediów na partycji systemowej nie trzymam. A tak poza tym, to nie mam 2 TB dysku.

TataPingu

Cytat: mirekc w Maj 31, 2019, 07:41:59 PM
Wprawdzie podobno prawdziwi twardziele backupów NIE ROBIĄ, ale ja nie jestem twardzielem.  ;)

Już kilka razy to mówiłem, ale powtórzę się jeszcze raz:
- jeśli chodzi o backup, to użytkownicy dzielą się na tych, co regulatnie backup robią i tych, co regularnie backup robić będą !

Od momentu, gdy stracą wszystkie swoje dane...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum