Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki serwis komp. we Wrocławiu

Zaczęty przez martel, Czerwiec 06, 2019, 12:35:54 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

martel

Witajcie
Nie wiem czy to jest dobra kategoria, ale lepszej nie znalazłem.
Czy ktoś mógłby polecić sprawdzony serwis komputerowy we Wrocławiu, gdzie ogarniają linuksa.
Wysypał mi się komp i nie mogę uruchomić.

Będę wdzięczny za porady.

pozdrawiam

pavbaranov

Mocno szybko: "wysypał Ci się komp" (czyt. hardware), czy też system (jakiś linux)?
W pierwszym przypadku - nie znam odpowiedzi, bo nie mieszkam we Wrocławiu (ale pozdrawiam, bo to super miasto). W drugim - załóż może jakiś wątek, to być może uda się to ogarnąć i Ci pomóc bez konieczności udawania się do serwisu.

martel

#2
Myślę, że i to i to. Już jakiś czas temu coś się popieprzyło i przy uruchamianiu pojawiały się jakieś krzaki i dziwadła. Czasem trzeba było kilka razy włączyć, wyłączyć, aż zaskoczył. Czasem uruchamiał się w trybie awaryjnym. Próbowałem coś podziałać, nawet pisałem wtedy na forum, ale nic się nie udało. Nawet chciałem zformatować dysk i zrobić od nowa instalację, ale to też się nie udało. Wyskakiwały, jakieś dziwadła. Ktoś mi nawet napisał, że to pewnie coś siadło sprzętowo. Ale jakoś tam z trudem dało się używać.
Wczoraj pojawił się nowy problem, bo nie mogę już w żaden sposób uruchomić.
Obojętnie co robię pojawia się taki ekran

jakby się nie otwierało to link do zdjęcia:
https://drive.google.com/open?id=1-0DKDZqJ_eNsVo2gu4trIfxOEvzszuqn

TataPingu

Cytat: martel w Czerwiec 06, 2019, 10:47:30 PM
Myślę, że i to i to.
W efekcie końcowym, prawdopodobnie tak, ale z opisu wynika, że w pierwszym rzędzie uszkodzeniu uległ HDD ("narastające problemy")...

By to sprawdzić, przygotuj sobie jakieś botowalne live (USB ew. DVD) z jakimś dystrem, wymontuj fizyczne HDD i spróbuj wystartować PCta z livea...
- jeśli zastartuje i wszystko będzie OK, to wystarczy tylko dokupić nowy HDD, gdy jednak wystąpią podobne, czy takie same problemy, to masz problem, bo to coś poważniejszego (matheboard, RAM, itp)...

Jeśli to drugie, to najczęściej nie ma sensu tego "naprawiać", cenowo podobnie wyjdzie kupić (czy odkupić) nowszy sprzęt...

martel

spróbuję, dzięki
a znasz jakiś serwis?

hobbysta

Jestem z Wroclawia ale zasadniczo nie naprawiam jesli sprzet juz nie jest nowy - lepiej zdobyc nowszy i przeniesc dane ze starego dysku - jesli to wogole jest mozliwe. Naprawy maja sens jesli robione sa w ramach gwarancji - sprzedawcy lub producenta. Moja rada - pomysl o innym sprzecie.

martel

Uruchomiłem właśnie Kubuntu z płyty, na razie live. Poszło gładko, bez żadnego problemu.
Czyli wyszłoby na to że to HDD. Myślisz, że trzeba go wymienić, czy można jakoś naprawić?

TataPingu

Cytat: martel w Czerwiec 10, 2019, 01:04:32 PM
Czyli wyszłoby na to że to HDD. Myślisz, że trzeba go wymienić, czy można jakoś naprawić?

Raczej zapomnij o naprawie, kup sobie nowy....
- HDD mają to do siebie, że KIEDYś SIąDą !

Oczywiście, możesz dysk sprawdzić jakimś narzędziem (na pewno takie znajdziesz pod Kubuntu live), ale objawy, które opisałeś wskazują na fizyczne uszkodzenie i pomimo, że po ponownym sformatowaniu HDD nie wystąpią błędy, to po jakimś czasie użytkowania pojawią się znowu...
- szkoda tylko czasu i nerwów, ileś razy przerabiałem to już w życiu...

Koszt nowego HDD nie jest znowu taki wielki...

martel

A co to jest za komunikat, który się pojawia
(initramfs) _

TataPingu

#9
Cytat: martel w Czerwiec 10, 2019, 03:29:53 PM
A co to jest za komunikat, który się pojawia

Jeśli dasz radę (umiesz), to wyciągnij jeszcze fizycznie RAM i osadź go, ale bardzo uważnie, ponownie...
- możesz również sprawdzić RAM na błędy (opcja przy starcie livea)...

Zależnie od wielkości RAMu, test ten trwa bardzo długo (nawet i całą noc!), jeśli test pokaże, że wszystko OK, to tylko HDD...

Osobiście, z mojego doświadczenia wnioskuję, że raczej jest to HDD...
- mogę się jednak mylić...

W każdym bądź razie, więcej nie można Ci tutaj pomóc...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum