Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki Linux pod słaby laptop?

Zaczęty przez Finsteroni, Czerwiec 01, 2019, 05:52:00 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Finsteroni

Witam, posiadam laptop Manta Lite Book (MLA141S) o specyfikacji:
-Procesor Intel Atom x5-Z8350 1,44 GHz
-2 GB RAM
-Dysk 32 GB eMMC
-Zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics
Fabrycznie jest zainstalowany Windows 10, ale zacina nawet przy zwykłym przeglądaniu internetu, nie wspominając już o np. filmach na YouTubie. Dysk jest tak mały, że po aktualizacji Windowsa i instalacji przeglądarki praktycznie nie ma już wolnego miejsca. Czy można zainstalować jakiś system, żeby to sensownie działało?

robson75

Ja proponuje MX Linux
https://distrowatch.com/table.php?distribution=mx
Nie znam tego distra, ale na tym forum jest expert od tego systemu, w razie wątpliwości myślę że odpowie na każde nurtujące Cię pytanie.
A w między czasie zapoznaj się z lekturą tegoż systemu.
http://mxlinux.pl/podrecznik
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov


TataPingu


PomPom

O ile w ogóle odpalisz, to Antix albo Q4OS. Takie tanie konstrukcje na atomie lubią nie lubić się z Linuxem.
myk byle jak jako tako

lami07

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

hobbysta


robson75

Cytat: hobbysta w Czerwiec 02, 2019, 12:42:41 PM
Salix  w werji z XFCE.
Ale proszę Cię nie proponuj chłopakowi distra opartego na Slack-u, przecież dobrze wiesz że on jest uchodźcą z windy.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Cytat: robson75 w Czerwiec 02, 2019, 01:09:27 PM
Cytat: hobbysta w Czerwiec 02, 2019, 12:42:41 PM
Salix  w werji z XFCE.
Ale proszę Cię nie proponuj chłopakowi distra opartego na Slack-u, przecież dobrze wiesz że on jest uchodźcą z windy.
+1

Mam wrażenie, że w tym wypadku nie chodziło o polecenie tego, co będzie dobre dla OPa ;)
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum