Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wybór drugiego Linuxa

Zaczęty przez zielo94, Wrzesień 26, 2013, 07:53:06 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

zielo94

Witam wszystkich,

Szukam dla siebie nowej wersji Linuxa. Od ok. 2 lat używam Ubuntu (aktualnie 13.04) na komputerze stacjonarnym. Jestem z niego bardzo zadowolony, działa szybko, stabilnie. Moja praca na Ubuntu zazwyczaj ograniczała się do podstawowych zadań, tylko kilkukrotnie spotkałem się z wierszem polecenia i tak naprawdę średnio potrafię się nim posługiwać. Teraz szukam czegoś na laptopa, gdyż wyjeżdżam na studia. Chcę poznać jakiś nowy, ciekawy system, z którym nie będę miał problemów w obsłudze a będę mógł się czegoś nauczyć.



Parametry laptopa:

Acer Aspire E1-531

Intel Celeron CPU B820 2x1,70 GHz, 2GB RAM, wbudowana grafika Intel HD



Dodam, że na lapku zainstalowany jest Windows 7, który musi zostać (oryginalny system, a laptop rodziców). System musi więc być zainstalowany obok Win 7.



A więc, co polecacie? :)

pavroo

#1
Jeśli zamiast Ubuntu to na początek Debian.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum