Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Java problem ROZWIĄZANY

Zaczęty przez Xlukas, Maj 31, 2019, 09:55:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Xlukas

Witam ponownie,
Musze zainstalować program Floreantpos do obsługi zamówień w restauracji, działa on w Javie  której nie potrafię zainstalować w Linuxie. Próbowałem to robić z YT z innymi poradnikami i szczerze powiem ze nie ogarniam jak to zrobić.
Czy jest w stanie mi to zainstalowac ktos zdalnie przez teamviwera, tak zebym mogł zobaczyc jak to dokładnie zrobic. Głównie chodzi o zainstalowanie  Jawy.
Prosze o pomoc, zajęło mi to  cały dzień i do nieczego nie doszedłem.

Jesli bedzie ktoś chętny pomóc podam dane do logowania
Z góry dziekuje.

lami07

Jaka jest dystrybucja Linux na komputerze docelowym ?
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Xlukas


pavbaranov

A konkretnie, to w czym? Ściągasz paczkę, rozpakowujesz, masz plik *.jar, który powinien się dać uruchomić.

Xlukas

tak też zrobiłem, wypakowałem klikam plik jar i nic, otwiera się kolejne okno.  W Windowsie żeby ten program działał musiałem zainstalować jave, wyczytałem ze tak samo w linuksie musze zrobić ale nie potrafię jej zainstalować, mam paczkę z java. Format pliku  tar.gz  i nie wiem co z tym zrobić

pavbaranov


TataPingu

Cytat: Xlukas w Maj 31, 2019, 09:55:35 PM
Z góry dziekuje.

Spróbuj sam, np. zgodnie z poniższym:
https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-java-with-apt-on-ubuntu-18-04

Xlukas

jre-8u211-linux-x64 pobrana z oficjalnej strony

Xlukas

TataPingu dzięki, zainstalowane, szkoda ze rano nie wpadłem na pomysł z forum. Zaoszczędziłbym dzień nerwów.
Dzięki wszystkim.

pavbaranov

Po pierwsze - to linux. Instalujesz z repozytoriów za pomocą menedżera paczek (jakiś masz). Po drugie - ważniejsze - czytałeś: http://floreant.org/support/installation-backoffice/ (bo to chyba ta aplikacja). Po trzecie - jak próbujesz ją uruchomić?

Xlukas

Już wszystko wystartowało i działa jak powinno, dziki jeszcze raz za pomoc
zapraszam na piwo :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum