Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja SPARKY testing

Zaczęty przez Cuba_36, Czerwiec 19, 2019, 04:33:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Cuba_36

Witam!
Mam problem z instalacją SPARKY w wersji testing. Problem dotyczy (o ile dobrze go zidentyfikowałem) sterowników do karty graficznej NVIDIA. Gdzieś w czeluściach netu przeczytałem że o ile linux oparty o jądro do 4.10 instaluje się bez problemów, to oparty o jądro wyższe zamiera tak jak u mnie z czarnym ekranem po wyswietleniu GRUBA. Próbowałem instalować rózne "świeże" dystrybucje i w każdej to samo. Mogę oczywiśćie zainstalować obecne STABLE ale mimo wszystko chciałbym świeżości.  Czy podczas instalacji możliwe jest dociągnięcie sterowników czy może jest inne rozwiązanie które pozwoli mi na instalację. Mój sprzęt to Celeron T3500 2 rdzeniowy 2,1GHz, Grafika NVIDIA 9300GS 256 MB, Dysk CRUCIAL SSD 240GB, 2GB RAM

pavroo

#1
Witaj
Podczas instalacji Sparky nie posiada możliwości doinstalowania sterowników ani tez innych pakietów.
Możesz to zrobić w sesji live dla sesji live lub po zainstalowaniu systemu na dysku.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum