Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Która z dystrybucji będzie dla mnie najlepsza?

Zaczęty przez Mr. Bean, Wrzesień 20, 2013, 06:00:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mr. Bean

Witam,

chcę zacząć swoją przygodę z Linuxem. Z dystrybucji interesują mnie: Debian, Ubuntu, Mint, oraz Fedora. Chcę mieć stabilny system, do codziennego użytku, ale nie boję się użyć czasami linii komend.

Dane techniczne mojego komputera:

AMD Turion™ 64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-60 2.0 GHz

ATi Radeon X1200 128 MB

2 GB RAM


sovtware

#1
@Mr. Bean

Jak zaczynasz swoją przygodę i będziesz miał pierwszy raz system Linux Polecam Tobie Ubuntu 12.04 LTS

z pulpitem Graficznym XFCE a nawet i Unity w Ubuntu masz dosłownie Wszystko i Sam na Nim się uczyłem jak nauczysz się podstaw w Ubuntu polecam dystrybucje ciągłe np: Debian Testing SparkyLinux lub Sabayon w razie jakiś problemów śmiało możesz pisać pozdrawiam

Kornelo98PL

#2


Quote:

Cytuj z Mr. Bean w September 20, 2013, 18:00

Witam,

chcę zacząć swoją przygodę z Linuxem. Z dystrybucji interesują mnie: Debian, Ubuntu, Mint, oraz Fedora. Chcę mieć stabilny system, do codziennego użytku, ale nie boję się użyć czasami linii komend.

Dane techniczne mojego komputera:

AMD Turion™ 64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-60 2.0 GHz

ATi Radeon X1200 128 MB

2 GB RAM




jeśli naprawde nie boisz się lini komend to weź slackware lub gentoo ... na debianie jest piekło zaleznosci :(  

Mr. Bean

#3
Dzięki za pomoc :) Z Gentoo, Slackware na razie sobie dam spokój. Postanowiłem, że biorę Ubuntu w Unity.



EDIT: Płyta wypalona, tylko czekać, aż komp wróci z naprawy 8-)

Mr. Bean

#4
Wybrałem Debiana Testing z KDE i jestem bardzo zadowolony :D

Zobacz najnowsze wiadomości na forum