Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak budować konfiguracje dla OpenWRT RAK Wireless.

Zaczęty przez ravager123, Maj 09, 2019, 08:50:41 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ravager123

Witam. To mój pierwszy wątek na forum, więc witam wszystkich :) Chciałbym zająć się wkrótce nauką Linuxa (zainstalowałem sobie Linux Mint). Moja wiedza na ten moment jest bardzo znikoma, jednak mam sporo chęci do nauki. W swojej karierze zawodowej może kilka lat temu popełniłem jakiś programik na i2c dla Raspa albo jakiejś Pandy, ale prócz tego raczej większej styczności z linuxem nie miałem. Ale teraz nie o tym, mam aktualnie pewne zadanko do zrobienia i muszę je jakoś wykonać.

Otóż potrzebne mi dowiedzieć się w jaki sposób tworzy się firmware dla środowiska OpenWRT. Chodzi konkretnie o te:
https://www.rakwireless.com/en/download/LoRa/DIY-Gateway-RAK7249#Software-Development

Rozpakowałem sobie ten pliczek i mam w katalogu sporo różnych plików i folderów. W Readme mam info, że należy do katalogu /packages wrzucić 'coś' co powinno być zbudowane makefilem.

Tu jeszcze treść pliku Readme file
'This is the OpenWrt SDK. It contains a stripped-down version of
the buildroot. You can use it to test/develop packages without
having to compile your own toolchain or any of the libraries
included with OpenWrt.

To use it, just put your buildroot-compatible package directory
in the subdir 'package/' and run 'make' from this directory.
'

I właśnie niezbyt wiem jak się do tego w ogóle zabrać. Co jest tym co mogę sam konfigurować? Wiem, że mogę to sobie potem zmieniać według życzenia. W zakładce firmware na tej samej stronie (https://www.rakwireless.com/en/download/LoRa/DIY-Gateway-RAK7249#Firmware)
są firmware w formacie .bin i jakiś skrypt .sh. Bin to pewnie już gotowy plik do załadowania do urządzenia RAK7249 i jest właśnie jakiś sposób na jego otrzymanie inną drogą właśnie za pomocą tego OpenWRT. Jeśli ktoś mógłby pomóc byłbym bardzo wdzięczny.


Zobacz najnowsze wiadomości na forum