Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[ROZWIĄZANY] Problem z instalacją Linux Mint Cinamon 19.1 32-bit.

Zaczęty przez mxer, Maj 05, 2019, 01:10:19 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mxer

Cześć, podczas instalacji Linux Mint Cinamon 19.1 32-bit wyskakuje taki błąd podczas wybierania miejsca na instalację.
https://m.fotosik.pl/zdjecie/6457247ed253383e
Nic się nie wyświetla, żaden dostępny dysk. Dopiero po kliknięciu +/-/Zamień wyskakuje ten error. W GParted kompletnie nic nie działa (oprócz "Manage Flags" oraz "Information").
Zgodnie z instrukcją jest zainstalowany linux, jednak użyłem unetbootin [zainstalowane na dysku twardym]. Przeszukałem większość internetu i bez skutków, ciągle to samo (Komendy w terminalu itp).
Próbowałem nawet instalować wersje 64-bit.
Używam laptopa Dell Vostro 1050 działający na Windows'ie XP.
Nie mam przy sobie żadnego pendrive'a, czy płyty.

TataPingu

#1
Cytat: mxer w Maj 05, 2019, 01:10:19 AM
Nie mam przy sobie żadnego pendrive'a, czy płyty.

Jeśli tego nie masz, to nic nie zrobisz...
- nie wiem, nigdy takiej opcji nie próbowałem, ale nie sądzę, by twórcy przygotowujący live do instalacji przewidzieli sytuację, że ktoś nie posiada tych nośników i będzie próbować instalacji z którejś partycji HDD...

pavbaranov

Hmmm.... To jak tego linuksa próbujesz instalować? Unetbootin -> instaluj na dysku i to chcesz odpalić? Obawiam się, że nie tędy droga. I przyznam, że o ile znam sposoby instalowania jakiegoś linuksa z innego linuksa, to oprócz tego, że niegdyś była taka możliwość dla Ubuntu (to się bodaj WUBI nazywało), to innej nie znam. Tu trzeba się znać na... Windows, a nie na linuksie. Mimo wszystko sugerowałbym użycie jakiegoś zewnętrznego nośnika (nawet istnieją możliwości instalacji ze smartfonu/tabletu z Androidem, było niedawno na forum), ale jeśli bardzo chcesz, to sprawdź sobie:
https://duckduckgo.com/?q=install+linux+mint+from+windows
Może cokolwiek jeszcze z Windows + Mint będzie działać. Musisz jednak wiedzieć, że linuksy lubią mieć kłopoty z prawidłowym działaniem na partycjach stworzonych przez Windows. Wg mnie - szkoda Twojego czasu.

LinGruby

Cytat: mxer w Maj 05, 2019, 01:10:19 AM
...
Zgodnie z instrukcją jest zainstalowany linux, jednak użyłem unetbootin [zainstalowane na dysku twardym].
...

osobiście nie znam takiej instrukcji...

bierze się rufus'a robi się pena za pomocą dd i dopiero z tego instaluje

a na paru starszych lapkach jak instalowałem Linux'a to były to Pepprmint Linux i Linux Lite
oba sprawują się znakomicie na starszych sprzętach ;-)
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

pavbaranov

#4
Cytat: LinGruby w Maj 06, 2019, 10:39:22 AM
osobiście nie znam takiej instrukcji...
Unetbootin w jednej z opcji ma: zainstaluj na HDD. Po prostu korzysta z dobrodziejstw bodaj GRUBa i do niego "dodaje" wpisy dla ISO skopiowanego na dysk. Opcja ma jednak sens wyłącznie, gdy ktoś ma jakiegoś linuksa już zainstalowanego. W przypadku Windows to nie ma prawa się chyba udać, chyba, że ktoś podmieni bootloader na ten, z którego korzysta Unetbootin. Niemniej jednak, jak kiedyś to testowałem, to unetbootin z niektórymi dystrybucjami i ich wersjami miał problem. Niby "zainstalował" takie ISO na dysku, dodał wpisy do GRUBa, ale wystartować tak "zainstalowanego" systemu nie dawało się. Widocznie regułki dla GRUBego nie były prawidłowo w nim przygotowane.

LinGruby

Cytat: pavbaranov w Maj 06, 2019, 10:49:27 AM
...
Unetbootin w jednej z opcji ma: zainstaluj na HDD.
...

nie neguję tego, napisałem jak napisałem bo nigdy z Unetbootin nie korzystałem...

jak robię pena na Linux to dd a jak muszę na Windows to rufus ale również za pomocą dd ;) 
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

mxer

#6
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Uważam, że temat można zamknąć, chociaż system nie został zainstalowany. Głównym powodem jest mój zepsuty sprzęt po wielu, wielu latach działania. Gdy ponownie napotkam się z tym problemem, zwyczajnie odwiedzę ten temat i zastosuje się do porad. Jeszcze raz dziękuję wszystkim.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum