Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Skrypt tworzący nowego użytkownika linux

Zaczęty przez gorus1, Styczeń 09, 2019, 09:02:34 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

gorus1

Dzięki
zalogowałem wykonanie skryptu do pliku jeszcze sprzed Twoich sugestii - oto rezultat:
sleep: invalid number '1s'
ssh: error while loading shared libraries: libcrypto.so.0.9.7: cannot open shared object file: No such file or directory
rsync: safe_write failed to write 4 bytes to socket [Receiver]: Broken pipe (32)
rsync error: remote command not found (code 127) at io.c(320) [Receiver=3.1.1]
sleep: invalid number '1s'

co Ty na to?

TataPingu

Cytat: gorus1 w Styczeń 20, 2019, 01:06:03 PM
co Ty na to?

Jeśli nie ma, to spróbuj nanieść do crontab, (jako pierwsze) poniższe:


SHELL=/bin/sh
PATH=/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin


gorus1

Dodałem to i niestety nic to nie daje.
Nie będę Ci już zawracał głowy (i tak dużo pomogłeś) i spróbuję poszukać gdzieś rozwiązania na to, choć dziwne jest, że skrypt działa bez problemu ręcznie, a z crontaba ne...

TataPingu

Cytat: gorus1 w Styczeń 21, 2019, 02:30:31 PM
choć dziwne jest, że skrypt działa bez problemu ręcznie, a z crontaba ne...

Teraz to Ty miałeś rację, wymieniając typ OSa (na początku)...
- w tym punkcie trzebaby dokładnie przyjrzeć się systemowi.

Na pewno jest to trochę zmanipulowany (przerobiony ze "standardu") i przystosowany do sprzętu system. Nawet gdybyśmy chcieli pomóc, to prawdopodobnie będzie to problematyczne bez dostępu do samego OSa.
Widzę, że masz na tyle rozeznanie, że na pewno znajdziesz rozwiązanie...
Daj znać dla ciekawości...

gorus1

A Ty miałeś rację z tym
PATH=/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin
tyle, że to taka kompilacja, że musiałem zmienić ścieżki gdyż domyślnie nie ma tu openssal i trzeba było doinstalować pewien pakiet na tego zyxela.
Oczywiście miałem zainstalowany ten pakiet, ale z moim pojęcie dopiero teraz wpadłem, żeby zmienić ścieżki do powyższych zmiennych.
W międzyczasie też doczytałem, że trzeba co nieco dodać do skryptu, aby cron go odpalał i teraz działający skrypt wygląda tak:
#!/ffp/bin/bash
#
#--napiane przez TataPingu z forum linuxiarze.pl
#
#
# CONFIG
#

#
#--napiane przez TataPingu z forum linuxiarze.pl
#
#
# CONFIG
#
HOME=/i-data/beadda5d/root
LOGNAME=root
PATH=/ffp/usr/local/sbin:/ffp/usr/local/bin:/ffp/sbin:/ffp/bin:/ffp/usr/sbin:/ffp/usr/bin
LANG=en_US.UTF-8
SHELL=/bin/sh
PWD=/i-data/beadda5d/root

swoją drogą to mógłbyś na koniec podpowiedzieć co oznaczają te zmienne, bo ja to tylko wiem, że ścieżki do bibliotek openssl były złe a także, że katalog root był gdzie indziej, bo go sam zmieniałem ze względu właśnie na to, że po restarcie wszystko znikało.

sebekoo

#35
Cytat: gorus1 w Styczeń 11, 2019, 02:01:45 AM
Kasuje się ponieważ system jest tak skompilowany, że domyślnie katalog domowy użytkownika "root" jest ustawiony na /home , który znajduje się w wewnętrznej pamięci flash. Ta pamięć jest usuwana przy każdym ponownym uruchomieniu urządzenia. Jednak udało mi się poradzić z tym problemem dzięki tym http://dp.nonoo.hu/installing-ffp-on-zyxel-nsa325/ tutkom.
Natomiast dzięki metodzie autoryzacji SSH kluczem publicznym rozwiązał się mój problem z obawą udostępnienia hasła root gdyż rsync działa dwukierunkowo i mogłem go skonfigurować na swoim domowym NAS, który pobiera pliki ze zdalnego VPS.
Ponadto dzięki drugiej metodzie z powyższego linku dotyczącą crontaba mogę zaplanować te zadania.
W zasadzie to by było wszystko ale chciałbym Was podpytać jak użyć rsync w taki sposób, aby jedną komendą pobrał wszystkie katalogi o nazwie "public_html" z katalogu /home/NAZWAUŻYTKOWNIKA/domains/NAZWADOMENY/public_html
?
pomoże ktoś?
Mam NAS325 v2 - on jest bliźniakiem twojego NAS310 z jedyną różnicą że mój posiada miejsce na dwa dyski a twój na jeden dysk.
Jak wyczytałem z treści całego tematu łączysz się poprzez SSH kluczem publicznym. Chciałbym informacji w jaki sposób to zrobiłeś - bo ja nie mogę sobie z tym poradzić. A dokładniej łącze się przez SSH ale musze podawać hasło.



gorus1

#36
Najpierw zwiększyłem możliwości NAS-a poprzez to repozytorium https://geek.net.pl/poradniki/zwiekszenie-mozliwosci-serwera-nas-zyxel-dodajemy-dodatkowe-pakiety/
a potem z np. z tego poradnika https://www.dobreprogramy.pl/parranoya/SSH-przez-PuTTY-bez-uzycia-hasla,39225.html
z tym, że ja łączę się po kluczu z NAS-a na inny serwer, a nie odwrotnie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum