Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[ROZWIĄZANY] Program Rclone nie uruchamia się

Zaczęty przez jkol, Kwiecień 28, 2019, 11:54:16 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

jkol

Witam forumowiczów,
mam problem z programem Rclone. Po zainstalowaniu na Mint 19.1 wersji dostępnej Menedżerze oprogramowania (1.36-3) i kliknięciu przycisku Uruchom nic się nie dzieje. Program nie pojawił się również w Menu. Czy ma ktoś może pomysł jak to naprawić?

pavbaranov

#1
Panie doktorze: boli mnie.
Mniej więcej tyle wiadomości podajecie.

Prawdopodobnie źle podchodzisz (czegoś innego oczekujesz) do tego programu: https://rclone.org/docs/
Prawdopodobnie oczekujesz jakiegoś GUI, a to - zdaje się - aplikacja, która jego nie ma.

TataPingu

Cytat: pavbaranov w Kwiecień 28, 2019, 12:43:26 PM
Prawdopodobnie oczekujesz jakiegoś GUI, a to - zdaje się - aplikacja, która jego nie ma.

Jest już coś, ale tak, czy owak trzeba to dodatkowo zainstalować:
http://www.webupd8.org/2017/01/rclonebrowser-rclone-gui-lets-you.html

jkol

To po co się 6 lat uczył jak nie wie gdzie mnie boli?  ;)
W artykule, w którym znalazłem informacje o programie była pokazana wersja z interfejsem graficznym dla Linuxa.  Teraz już wiem i spróbuję sobie taką doinstalować. Dziękuję za linki.

gosc

Cytat: jkol w Kwiecień 28, 2019, 08:07:28 PM
To po co się 6 lat uczył jak nie wie gdzie mnie boli?  ;)
No bo się uczyli na lekarzy, nie wróżki ;)

jkol

Udało się, działa. Po zainstalowaniu przeglądarki z pakietu deb trzeba tylko skonfigurować dowiązane konta za pomocą komend w terminalu według podpowiedzi programu. Jeśli ja sobie poradziłem, to każdy nowy też da radę  :)

lami07

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum