Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Migające okno przeglądarki

Zaczęty przez blondynka, Kwiecień 25, 2019, 10:08:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov


blondynka

Cytat: pavbaranov w Kwiecień 26, 2019, 04:36:09 PM
To jest wirtualna maszyna???

O ile wiem dobrze czym wirtualna maszyna jest to nie, jeden z dwóch systemów po włączeniu komputera. To miał być główny system i windows jako awaryjny

TataPingu

#17
@blondynka
W pierwszym rzędzie spróbuj to zrobić:

https://cialu.net/enable-hardware-acceleration-firefox-make-faster/

Co się tyczy sterownika karty w ogóle, to o ile pamiętam w Ubuntu (Xubuntu, Kubuntu itd) powinno być coś w stylu "Centrum Sterowania" (nie znam polskich wydań). Powinien być tam też punkt w stylu "Zarządzanie Sterownikami" i jeśli jest jakiś ekstra sterownik do Twojej grafiki, to powinien się tam pojawić do wybrania i zainstalowania...
- zainstaluj go po prostu...

pavbaranov

@blondynka - Spróbuj się dowiedzieć co i jak Ci wgrali. Od tego zaczniemy.

blondynka


blondynka

Cytat: TataPingu w Kwiecień 26, 2019, 08:11:37 PM
@blondynka
W pierwszym rzędzie spróbuj to zrobić:

https://cialu.net/enable-hardware-acceleration-firefox-make-faster/

zrobiłam i bez zmian

centrum nie znalazłam :( mam po angielsku

pavbaranov

Maj got. Ustawienia systemowe -> Ustawienia regionalne -> Język i dodaj polski -> Zastosuj. Zrestartuj Plazmę, ale to najmniejsze piwo.

I teraz podstawowe pytania:
1. Sprawdź, czy przy uruchamianiu systemu masz gdzieś w GRUB coś jak tryb recovery/ratunkowy itp. Może być w jakimś Opcje zaawansowane itp.
2. Używasz internetu po kablu, czy wifi?
3. Czy masz możliwość połączenia się po kablu?
4. Czy masz jakieś inne urządzenie, by ewentualnie sprawdzić coś, co jest w internecie, gdy nie będziesz miała albo połączenia z internetem (po wifi) lub nie będziesz w Plazma?

blondynka

Cytat: pavbaranov w Kwiecień 29, 2019, 07:59:13 PM


I teraz podstawowe pytania:
1. Sprawdź, czy przy uruchamianiu systemu masz gdzieś w GRUB coś jak tryb recovery/ratunkowy itp. Może być w jakimś Opcje zaawansowane itp.
2. Używasz internetu po kablu, czy wifi?
3. Czy masz możliwość połączenia się po kablu?
4. Czy masz jakieś inne urządzenie, by ewentualnie sprawdzić coś, co jest w internecie, gdy nie będziesz miała albo połączenia z internetem (po wifi) lub nie będziesz w Plazma?

1. mam w opcjach zaawansowanych
2. wifi
3. nie mam kabla a gniazdko mam w trudno dostępnym miejscu
4. telefon od biedy albo system windows

pavbaranov

Uruchom na komórce IRC #archlinux.org.pl lub #linuxiarze.pl oba na freenode i w dowolnym momencie, gdy zobaczysz nicki znajomych stąd odpal tam: "jestem i czekam" albo podobne. Reszty tutaj nie podejmuję się, bo skończy się ponowną instalacją systemu (skądinąd może to nawet i dobry pomysł :)).

blondynka

Cytat: pavbaranov w Kwiecień 29, 2019, 10:56:07 PM
Uruchom na komórce IRC #archlinux.org.pl lub #linuxiarze.pl oba na freenode i w dowolnym momencie, gdy zobaczysz nicki znajomych stąd odpal tam: "jestem i czekam" albo podobne. Reszty tutaj nie podejmuję się, bo skończy się ponowną instalacją systemu (skądinąd może to nawet i dobry pomysł :)).
zdecydowanie mnie przeceniasz... ponowna instalacja może i by była niezła ale jakbym się czuła na siłach to bym to od początku zrobiła. Reszta jest dla mnie magią tajemną i nie mam pojęcia o czym piszesz.

pavbaranov

Reszta jest banalna :) Zresztą sama instalacja również. Wracając do IRC - prosto: wchodzisz np. tu: https://webchat.freenode.net/ logujesz się z dowolnym nickiem, jako kanał wskazując jeden z tych dwu.
Dlaczego? Bo rozwiązanie, które ewentualnie chcę Ci zaproponować - choć nie powinno - to może wywołać efekt w postaci po restarcie komputera ujrzysz czarny ekran i tyle :) Jeśli tak się zdarzy, to nie jest to problem, ale prawdopodobnie trzeba będzie Cię prawdopodobnie za rękę poprowadzić.
A co i dlaczego chcę zrobić?
Wg mnie:
1. Masz jakąś niestandardową instalację, ale co i kto i jak tu zrobił nie bardzo mi się chce dochodzić. Stąd była moja prośba, by Ci ten, kto tę instalację robił po prostu powiedział jak ją przeprowadził.
2. Twoja karta jest dosyć stara, ale nie jest to przeszkodą dla tzw. otwartych sterowników i one winny ją obsługiwać. Z jakiejś przyczyny u Ciebie jest "FAILED" - tak, jakby sterownik ten nie chciał obsłużyć karty. Dlaczego? Jeszcze nie wiem.
3. Oprócz sterownika dla swojego ATI masz też kupę innych, które nie są Ci potrzebne i można je spokojnie wyrzucić, ale - strzeżonego itd. - w razie "W", trzeba będzie je ponownie zainstalować, a przede wszystkim mieć bieżącą kontrolę nad Tobą i podpowiadać Ci, czy to co widzisz na ekranie jest ok i do zaakceptowania, czy też nie.
4. Oprócz sterownika otwartego Twoja karta winna być obsługiwana w ogóle bez żadnego sterownika. Stąd pomysł, by wywalić absolutnie wszystkie (łącznie z dedykowanym dla ATI), odpalić komputer i jeśli wszystko się uda (czyli zalogujesz się do KDE) powoli poustawiać resztę.
5. Zasadniczy problem jest w owym: "jeśli się uda". Alternatywą "udania się" jest właśnie ów czarny ekran, z którym można sobie dać radę, ale nawet jeśli tu wszystko opiszę, to nie spamiętasz tego, a ja nie jestem w stanie też wyprzedzająco przewidzieć wszystkie możliwe scenariusze.

PS: Instalacja Kubuntu zasadniczo opiera się na... "dalej" i Enter :)

blondynka

Dalej i enter już zrobiłam kiedyś i wyfrunęło mi w kosmos 15lat i mam uraz psychiczny ;)
że tak zapytam, bo mnie IRC chyba trochę przerasta czy opcja msg fb wchodzi w grę?

pavbaranov

Może dla innych. Ja nie używam i nie mam zamiaru używać niczego, co związane z fb.

ciubaka

Blondynka, zrób bekap na dysku zewnętrznym i możesz się bawić.
Najlepiej zainstaluj sobie drugie Ubuntu obok tego wszystkiego co masz w kompie, a Kubuntu niech Ci naprawi ten kto zainstalował.
Polecam Ubuntu Mate skoro maszyna jest wiekowa, może to właśnie przycina Ci przeglądarki.
Instalacja każdego nowego ubuntopochodnego systemu, czy to jako nowego, czy dogrywanego opiera się na zasadzie, którą podał Kolega Paweł - "dalej i enter", tyle że przed "enter" należy przeczytać to co komputer pokazuje po "dalej".
Chociażby na przykład po to, żeby zrobić DOinstalkę zamiast REinstalki.
Ale najpierw bekap.

blondynka

Cytat: pavbaranov w Kwiecień 30, 2019, 11:43:38 AM
Może dla innych. Ja nie używam i nie mam zamiaru używać niczego, co związane z fb.
akurat messenger można używać bez posiadania fb ;) ale skoro bojkotujesz to może w takim razie inny komunikator, skype, gg, whatsapp, założę dowolny bo irc mnie przerasta :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum