Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu Unity czy może Gnome?

Zaczęty przez mika_el, Sierpień 13, 2013, 01:23:31 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mika_el

Witam wszystkich. Niedawno dołączyłem do grona osób pracującyh na linuxie poprzed zaistalowanie Ubuntu 12.04. Wszystko jest jak najbardziej w porządku i jestem zadowolonym użytkownikiem jednak męczy mnie jedno pytanie, jakie środowisko graficzne wybrać? Mam Unity i zastanawiam się nad Gnome? Dodam, że pracuję na netbooko Samsung N130, na którym znajduje się jeszcze Windows HE. Czy moglibyście doradzić coś w tej kwestii?

RaM

#1
w repozytorium ubuntu jest gnome-fallback. takie klasyczne gnome2. zainstaluj i wybierz przy starcie jako gnome.



a zamiast przeskakiwać z dystrybucji na dystrybucję, lepiej poświęcić chwilę, by się w miarę wielu rzeczy nauczyć. ubuntu nie jest złe. a lts ma wsparcie do 2017, stąd nie ma potrzeby co chwila na nowo instalować. chwilę czasu trzeba poświęcić na tweakowanie i personalizację. lepiej sobie tego oszczędzić.

sovtware

#2
@mika_el

Witaj szczerze pisząc każdy lubi co innego pobierz sobie jakiś system który ma Gnome 3 i sprawdź sobie jak to wygląda na płytce Live sam wtedy zdecydujesz co będzie lepsze dla Ciebie

moje zdanie Unity jest dużo lepsze bardziej wyraziste i kolorowe po prostu ładniej Unity wygląda niż Gnome 3



Jeżeli chodzi o wybór środowiska graficznego wszystko zależy od zasobów sprzętu każde środowisko graficzne używa zasobów więcej lub mniej jak patrzysz na środowisko graficzne które jest najlepiej konfiguracyjne polecam  Mate lub XFCE



pozdrawiam

sovtware

#3
Dobrze tu kolega pisze :] lecz jak tu wspomniał że Ubuntu 12.04 ma wsparcie do 2017 zgadza się lecz jak na to patrzeć polecałbym ciągłe dystrybucje typu SparkyLinux ,Linux Mint LMDE, Sabaylon te dystrybucje również mają różne środowiska graficzne i zapewniam że nie tylko ja tak napiszę np:

pulpit KDE w sabayon chodzi szybciej niż w Ubuntu czyli: Kubuntu i tak jest z każdym środowiskiem graficznym drugi + nie musisz nigdy instalować na nowo systemu jak wyjdzie nowa wersja tylko aktualizujesz ją

ale jak jesteś początkujący zostaw sobie Ubuntu beż żadnych zmian i naucz się podstaw i wtedy już wszystko z górki pójdzie

ja uczyłem się na Ubunciaku

Albedo 0.64

#4
Zdecydowanie pozostań przy Ubuntu 12.04 bo ma wsparcie techniczne do 2017 i jest stabilne. Unity powinno zdać egzamin na netbooku lepiej niż klasyczne środowiska. Na początek to dobry wybór.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum