Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ekran dotykowy w KDE Neon 5.15

Zaczęty przez joker1235, Kwiecień 12, 2019, 01:12:42 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lami07

#15
Mam na jednym laptopie neon+NVIDIA+nouveau. Nie działa mi ta kombinacja dobrze na wayland (delikatnie ujmując) , więc nie polecam. Być może jest to problem jednostkowy.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

joker1235

#16
Posiadam Intel HD + Nvidia 750m ale nie wiem jakie sterowniki mam zainstalowane (ja nie instalowałem żadnych).

polecenie:
v5@v5aspire:~$ zgrep -i Multitouch /proc/config.gz
gzip: /proc/config.gz: No such file or directory
v5@v5aspire:~$ zgrep -i multitouch /proc/config.gz
gzip: /proc/config.gz: No such file or directory
v5@v5aspire:~$ ^C
v5@v5aspire:~$ zgrep -i HID /proc/config.gz
gzip: /proc/config.gz: No such file or directory


Zainstalowałem xserver-xorg-input-multitouch i bez zmian.

Piszecie że nie macie tego "Neona" - jeśli tylko zechcecie mogę zdalnie udostepnić system (komputer służy mi tylko do eksperymentów) a potem można opisać rozwiązanie dla innych. Pomysł taki przyszedł mi do głowy bo zdaje sobie sprawę z tego iż jestem kompletnie zielony i wiem że rozwiązanie tego problemu z kimś takim jak ja po drugiej stronie może być nie możliwe.



pavbaranov

W sprawie tych zgrepów musi Ci pomóc w takim razie jakiś debianowiec. Doprawdy nie wiem dlaczego tam musi być wszystko inaczej.

Przy takiej konfiguracji, prawdopodobnie Neon zainstalował Ci nouveau, ale i tak nie ma to znaczenia, bo sesja na Wayland winna Ci się otworzyć na Intelu. Spróbuj.

Jeśli chodzi o udostępnianie - z mojej strony - thx. Zostawiłem debianowate lata temu i dobrze mi z tym.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum