Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

nieznany błąd w ubuntu18.04 ROZWIĄZANY

Zaczęty przez agatix76, Kwiecień 19, 2019, 05:29:58 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

agatix76

Witam.
Mam taki problem.
Próbowałem zrobić rzeczy polecane po instalacji ubuntu18.04, i był moment, że nie do końca wiedziałem co robię, więc robiłem na czuja, teraz mam problem
Pokazuje się znak, taki jak ,,zakaz wjazdu" i komunikat

Wystąpił błąd, identyfikator błędu: ,,nieznany błąd" <class`apt-pkg.error1>"(E:the package ttf-mscorefonts-installer needs to be reinstalled, but i can1t find any archive for it.)" zazwyczaj oznacza to, że instalowane pakiety posiadają niespełnione zależności.

Nie mogę zrobić żadnej aktualizacji, a
zainstalowanie systemu od nowa nic nie zmieniło???

mógłbym prosić o radę?

Z góry dziękuję
agatix76

LinGruby

jak mnie pamięć nie myli to robiło to się

apt install -f

jak coś się nie do końca skonfigurowało to powinno pomóc...
a potem

apt update && apt upgrade

a swoją drogą


Cytatthe package ttf-mscorefonts-installer needs to be reinstalled, but i can1t find any archive for it.

w wolnym tłumaczeniu to:

Cytatpakiet ttf-mscorefonts-installer musi zostać ponownie zainstalowany, ale nie mogę znaleźć dla niego żadnego archiwum.

skąd instalowałeś ten pakiet

ttf-mscorefonts-installer
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

agatix76

dzięki za szybka odpowiedź :-)
o ile pamięć mnie nie myli to z  https://extensions.gnome.org/
po użyciu synaptica znak zakazu zniknął, ale dalej nie mogę uruchomić Freecol, bo taki był zamiar,
zrobiłem niby instalacje z pliku jar, ale i tak nie chodzi, nie wiem jak to odpalić?
lubiłem tą grę na 16.04 a teraz mi nie chodzi?
dzięki
pozdrawiam
agatix76

pavbaranov

Załóż nowy wątek dotyczący freecol. Z tego co widzę, to czcionki MS nie są żadną zależnością freecol, a zatem ewentualny problem z nim nie powinien być związany z tematem wątku.

PS: Ogólna zasada: instaluj co tylko można z repozytoriów, nawet z PPA, ale nie z tego typu stron, jakie podajesz. Traktuj to jako ostateczność, a i to przemyśl wówczas 2 razy :)

agatix76


lami07

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum