Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Pełna wersja Ubuntu 10.10 a pełne spolszczenie

Zaczęty przez remo_78, Wrzesień 15, 2013, 01:56:19 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

remo_78

Witam!

Na starym komputerze dla mojej mamy chciałem zainstalować Linuxa właściwie do prostego jego użytkowania. Warunki były trzy: polski język, internet i GNOME- Games. Jako że komputer starej daty wybór padł na UBUNTU 10.10. Polski remix tej wersji nie ma pakietu z grami więc odpada nawet próbowałem zainstalować ale poległem gdy chciałem ściągnąć paczkę z grami która była usunięta przez autorów. Zainstalowałem więc pełną wersję Ubuntu 10.10-gry są, internet odpala brak jednak pełnego spolszczenia. Jak wiadomo repezytoria dla tej wersji to kaplica. Jak poradzić sobie i spolszczyć tego Linuxa? Jestem totalne dno jeżeli chodzi o poruszanie się w tym systemie i wspomagam się najczęsciej informcjami w internecie, ale tutaj muszę się poddać bo niewiele o tym jest a to co jest nie rozwiązuje problemu.

pavroo

#1
Proponuję Lubuntu 12.04 LTS, podczas instalacji wybierz j. polski.

GNOME-games możesz doinstalować po instalacji systemu.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

remo_78

#2
Z Ubuntu 10.10 nic się nie da zrobić?

sovtware

#3
Zapewne można coś zrobić lecz tej wersji Ubuntu 10.10 nigdy nie miałem więc nie wiem nawet jak on wygląda czy jeszcze że starym Gnome 2 czy już z Unity

również polecam Ubuntu 12.04 LTS przy instalacji masz wybór języka i konfiguracja po instalacyjna jest łatwa i prosta

pavroo

#4
Ubuntu 10.10 to zabytek, wsparcie techniczne stracił w kwietniu 2012 roku.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum