Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

przeglądarki straciły pamięć

Zaczęty przez Piejanto, Marzec 31, 2019, 08:21:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Na swoich kompach mam Antergosa.
Ostatnio kupiłem nowy router i próbowałem go uruchomić Uruchomienie nie powiodło się, więc wróciłem dio starego routera. Wszystko niby jest ale... Na laptopie HP przeglądarki ie chcą się łączyć z Siecią.
Chodzi o Chromium i Firefox, które poprzednio nie miały problemu.
Na netbooku Chromium straciło pamięć i muszę  się do wszystkich wcześniejszych adresów dostawać od początku, ale to pół biedy.
Gorzej, że na laptopie obie przeglądarki wierzgnęły całkowicie.
Moje działanie było takie, że odinstalowałem obie, a później powtórnie zainstalowałem, ale to nic nie dało.
Po uruchomieniu przeglądarki informują, ze "witryna jest niedostępna" i koniec. Poza tym internet działa i komp ściąga aktualizacje. Tylko przeglądarki nie trafiają do adresów internetowych.
Proszę o pomoc.

gosc


Piejanto

Przedwczesny alarm.
Wszystko było tak jak opisałem, z tym, że jak wpisałem [pacman -Syu], to też mi zaczął się zwierzać, ze nie może pobrać plików.
Wpisałem mu na przewodowej numer urządzenia (routera) z netbooka kazałem zapisać i zresetowałem laptopa.
Po restarcie na kablu wszystko wróciło do normy.
Co dziwne, to doinstalowało mi się dodatkowe przewodowe połączenie z numerami takimi jak były wtedy, gdy nie działało i teraz działa. Zrobiłem aktualizację i przeglądarki funkcjonują.
Zupełnie nie wiem, o co chodzi, tym bardziej, że na netbooku, jak juś mówiłem, musiałem wpisywać adresy do poszukiwanych miejsc od nowa. Wkrótce będę prosił o pomoc w zainstalowaniu nowego routera Netis WF 27 80, bo to przez tę nieudaną instalację powstało wierzgnięcie.
Jeśli się nie odezwę, to znaczy, że na Wi-Fi też wszystko działa
Przepraszam za alarm.

Piejanto

arecki
U mnie z pewnością już na nią czas. Dlatego staram się trenować. Pomyślności.

Piejanto

Niestety, po wyciągnięciu kabla, przeglądarce wróciła amnezja.
Wracam do walki.

gosc

Jest taki standardowy test.
1. Sprawdzasz zestawienie połączenia:
ip link show
2. Sprawdzasz ping:
ping 8.8.8.8
3. Sprawdzasz DNS
ping www.dupa.pl

pavbaranov


LinGruby

Cytat: Piejanto w Marzec 31, 2019, 09:30:37 PM
Wkrótce będę prosił o pomoc w zainstalowaniu nowego routera Netis WF 27 80, bo to przez tę nieudaną instalację powstało wierzgnięcie.

A konfiguracja WF2780 jest banalnie prosta sam posiadam taki router ;-)

Ważne coby adresacja lokalna była taka sama jak na starym router ( jak nie chcesz grzebać w systemie )
kolejna sprawa to to czy router stary który masz to jest od dostawcy etc. itp.

Ale istotne też jest to o czym wspomniał
Cytat: pavbaranov w Marzec 31, 2019, 09:59:08 PM
Kto Ci dostarcza sieć i jak?

bo bez tego ciężko coś podpowiedzieć  ;-)
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

TataPingu

Cytat: Piejanto w Marzec 31, 2019, 08:21:09 PM
Ostatnio kupiłem nowy router i próbowałem go uruchomić Uruchomienie nie powiodło się, więc wróciłem dio starego routera

Witaj Kolego, miło znów "czytać"...
Jeśli to inny router (i takie "objawy"), to nie szukaj "przyczyny", a w szególności NIE POPRAWIAJ I NICZEGO NIE ZMIENIAJ na swoich PCtach!
- możesz sobie tylko kłopotów narobić

To prawdopodobnie problem z serwerem DHCP, ale, jak już tu Kolega pavbaranov nadmienił, musielibyśmy iść "od początku", t.j. od dostawcy netu, sposobu itd.
W drugim rzędzie musisz się zorientować, jak "dostać" się na nowy router (adres IP itp - na pewno znajdziesz to w jakiejś krótkiej dołączonej instrukcji)...
- prawdopodobnie tam trzeba będzie router "dopasować" do sieci

robson75

Gdy ja zmieniałem router airbox od Orange na huawei od Play, to pierwsze co to musiałem go aktywować (ale raczej kartę sim). Po prostu uruchomiłem przeglądarkę i sama mi się wyświetliła strona domowa Play oraz opcje do konfiguracji modemu oraz karty sim.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Cytat: Piejanto w Marzec 31, 2019, 08:21:09 PM
Gorzej, że na laptopie obie przeglądarki wierzgnęły całkowicie.
Moje działanie było takie, że odinstalowałem obie, a później powtórnie zainstalowałem, ale to nic nie dało.
Odinstalowanie przeglądarki nic nie da, lepiej wejść do katalogu .config i usunąć zapisane ustawienia przeglądarki, tym samym przywrócisz ją do ustawień domyślnych.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum