Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Nie działające strony poza Google, YouTube

Zaczęty przez falcon, Kwiecień 03, 2019, 08:09:30 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

falcon

Linux Mint 19.1

Cześć, nie jestem techniczny więc po prostu opiszę mój problem:

Raz na jakiś czas (a w zasadzie dosyć często) przestają mi działać wszystkie strony internetowe poza Google i YouTube ( możliwe, że parę innych też działa), strona ładuje się wieki po czym wywala błąd ( nie pamiętam jaki dokładnie, po prostu, że nie można załadować strony - przy następnym wystąpieniu błędu edytuje post), sprawdzałem na Firefox oraz Chrome, po restarcie wszystko wraca do normy, na drugim dysku mam Windowsa gdzie problem nie występuje, tak samo na drugim laptopie, telefonach etc.

Jeżeli w rozwiązaniu pomogą jakieś logi to wstawię tylko prosiłbym o napisanie jak je uzyskać ;)

PS. Wtedy gdy nie ładują się strony nie działają też aplikacje korzystające z sieci (np. Steam czy Qnapi)

pavbaranov

Spróbuj np. zmienić DNS na 1.1.1.1 lub 8.8.8.8. w /etc/resolv.conf

LinGruby

Cytat: pavbaranov w Kwiecień 04, 2019, 07:19:02 AM
Spróbuj np. zmienić DNS na 1.1.1.1 lub 8.8.8.8. w /etc/resolv.conf

możesz tego spróbować ale coby działało to od startu systemu musisz zrobić mały myk

po zapisaniu zmian w /etc/resolv.conf

chattr +i /etc/resolv.conf

a jak chciałbyś zrobić potem zmiany to

chattr -i /etc/resolv.conf

zmiany wprowadzić zapisać i analogicznie

chattr +i /etc/resolv.conf

nie zmienia to ustawień /etc/resolv.conf nawet jak korzystasz z DHCP  ;)
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum