Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ustawienie Routera 1 przez Router 2

Zaczęty przez szczota1, Luty 18, 2013, 11:45:10 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

szczota1

Witam



Jak w temacie i na załączonym obrazku.

Router 1 podłączony do internetu Router 2 podłączony do routera 1 Eth1-WAN

R_1 - Ip 192.168.1.1 Strona koniguracji

R_2 - Ip 192.168.1.2 Strona koniguracji

Moje pytanie jak wejść do routera 1 poprzez router 2 na stronę konfiguracyjną Ip 192.168.1.1 z komputera po przez przeglądarkę



http://img820.imageshack.us/img820/1950/routerl.png" alt="routerl.png" class="bbcode_img" />



Więc gwoli wyjaśnienia do Routera 2 /switch/ są podłączone wszystkie odbiorniki /komputer itd>/ a Router 2 jest podłączony do Router 1 można powiedzieć, iż Router 2 jest switchem.

Więc na tą chwilę aby dostać się do konfiguracji Routera 1 muszę się na niego przełęczyć po sieci wifi lub przełączyć kabel sieciowy ręcznie.

Proszę o ewentualne pytania.

Albedo 0.64

#1
Temat przeniesiony w bardziej odpowiednie miejsce.

Moim zdaniem należy każdy router konfigurować oddzielnie, przy czym R_1 (chyba) powinien być bramą domyślną z IP 192.168.1.1 a taki adres ma teraz jeden z komputerów w sieci (na obrazku). Brakuje danych na temat sprzętu; jeżeli R_2 to komputer z Windą to problemów nie widzę poza złym ustawieniem adresów. Trzeba skonfigurować R_1 jako bramę a dwa pozostałe komputery połączyć w sieć lokalną z R_2.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

szczota1

#2
Przepraszam za błąd na obrazku już poprawiłem nie będę już mieszał teraz obrazek jest poprawny.

Ps. Alberdo R2 jest Routerem /Switchem/ nie komputerem tzn są 2 routery 1 i 2 a dlaczego to już temat na inną pogawendkę.

Więc gwoli wyjaśnienia do Routera 2 /switch/ są podłączone wszystkie odbiorniki /komputer itd>/ a Router 2 jest podłączony do Router 1 można powiedzieć, iż Router 2 jest switchem.

Więc na tą chwilę aby dostać się do konfiguracji Routera 1 muszę się na niego przełęczyć po sieci wifi lub przełączyć kabel sieciowy ręcznie.

Proszę o ewentualne pytania.

Albedo 0.64

#3
Nadal niewiele wiadomo na temat sprzętu. Routery są różne i konfiguracje poszczególnych modeli mogą się różnić od siebie. Przekonałem się o tym gdy zmieniłem TP-Link na Belkin. Być może router 2 wymaga innych ustawień niż 1, trzeba to sprawdzić w instrukcjach poszczególnych urządzeń. Jakby nie było; jeżeli mają rózne adresy to po wpisaniu w przeglądarkę odpowiedniego IP powinno połączyć z żądanym urządzeniem. Z tego co pamiętam, TP-Link dawał się ustawiać tylko z IE i tylko przez kabel, z Belkinem nie ma takich problemów.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

szczota1

#4
R_1 - Netiaspot router netii

R_2 - Netgear 3500L

Albedo 0.64

#5
Instrukcję do Netgeara znalazłem tu: ftp://downloads.netgear.com/ ale dotyczy głównie sieci wifi. Podtrzymuję swoje zdanie, że każdy router trzeba ustawiać osobno tym bardziej, że jeden z nich ma pełnić inną rolę niż przeznaczoną (switch zamiast router).
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

szczota1

#6
:)



pozdrawiam

Albedo 0.64

#7
Jak widać nie zrozumiałem i próbowałem pomóc w rozwiązaniu problemu którego nie ma na podstawie szczątkowych informacji. Wydaje mi się że kolega pomylił fora, lepiej poszukać takich rozwiązań na wyspecjalizowanych stronach poświęconych sieciom zamiast na forum o oprogramowaniu.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

szczota1

#8
Rozumiem jest to cięzki temat do zrealizowania ale nadal mam nadzieje, iż ktoś ma pomysł na rozwiązanie.

szczota1

#9
Dodatkowo dopiszę w skrócie opierając się na rysunku początkowym



Chciałbym mieć dostęp z komputera IP 192.168.1.11 do routera _1, może to pomoże w rozwiązaniu problemu.



Pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum