Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Manjaro błąd aktualizacji - brak interfejsu sieciowego

Zaczęty przez wlprzemek, Luty 28, 2019, 07:37:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

To jeszcze wytłumaczę Ci co zrobiłeś. Robiąc link:
ln -s libidn2.so.0.3.5 libidn2.so.4
oszukałeś jakiś program, który obecnie widzi libidn2 w jakiejś przedziwnej wersji, ale - jak to piszesz - tak, czy siak, wyższej niż obecnej :) Plik libidn2.so.0.3.5 jest dostarczany wraz z libidn2 w wersji 2.1.1. Plik libidn2.so.4 będzie (być może) kiedyś w przyszłości w jakiejś wersji libidn2.so. Obecnie prawdopodobnie jedynie jakaś aplikacja (nie wiem jaka, ale fakt, należałoby i to rozwiązać) korzysta z tej "stworzonej" przez Ciebie biblioteki. Ta sama aplikacja została zbudowana na podstawie tej właśnie biblioteki (libidn2.so.4), która mogła mieć inną funkcjonalność od tej, która ją obecnie udaje. Efektem może być wadliwe działanie tej aplikacji, jak i destabilizacja całego systemu. Nadto gdy już libidns2 będzie dostarczał bibliotekę libdns2.so.4, to nie będzie jej mógł zainstalować, albowiem stwierdzi, że taki plik już w systemie istnieje.

Jeśli obecnie możesz instalować paczki, wykonaj:
# pacman -Syyuu
i usuń link, który wykonałeś. System winien prawidłowo pracować, o ile został prawidłowo zbudowany (tu nie mam pojęcia).

wlprzemek

Cytat: pavbaranov w Marzec 03, 2019, 06:05:13 PM
Ogólnie? Spieprzyłeś system, choć dla Ciebie aktualnie działa. Niebawem przestanie.
Raz jeszcze - przeczytaj to co w linku, który podrzucam po raz trzeci
Możesz też usunąć ten symlink i wykonać:
pacman -Syyuu
być może pomoże, choć za pomysły devów Manjaro nie odpowiadam.

Niestety racja... cały czas problemy...

Zaistalowałem od nowa
krzywo, prosto...byle ostro ;)

pavbaranov

IMO - Skoro zainstalowałeś raz jeszcze Manjaro, tzn. że masz świeżą instalkę. To teraz pójdź po rozum do głowy i zainstaluj coś, co jest mniej problematyczne: Arch - jeśli dasz radę, Antergos i z dziesięć innych dystrybucji na Archu opartych, które nigdy praktycznie nie tworzą tych problemów, które zostają stworzone przez devów Manjaro.

robson75

Anergos-a bym nie polecał, a to z tego powodu że devy tego systemu wypuszczają paczki do aktualizacji które to czasami zle wpływają na działanie systemu.
Już  bardziej bliższe Arch-a jest Anarchy.
https://www.anarchylinux.org/download/
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

D35CART35

#19
Ja np. nie mam nic do Antergosa na pewno się spisuje lepiej niż Manjaro.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum