Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Debian 9 + Asterisk + Digium = Brak połączeń przychodzących?

Zaczęty przez mjab, Marzec 08, 2019, 12:45:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mjab

Witam,

mam serwer na Linux Debian 9 x64 a w nim pakiet Asterisk z GUI Digium. Usługi VoIP mam wykupione W HappyCall. Niestety po długiej konfiguracji okazało się że o ilę mogę wykonywać połączenia, no jeśli ktoś do mnie zadzwoni to usłyszy że "abonent jest niedostępny". Znalazłam informację że operatorzy potrzebują w rejestracji przed znakiem @ mojego nr tel. zamiast s@[nr IP]. Dodałem więc na początku sip.conf w [general] register=4812345xxxx:[hasło]@sip.2call.pl/4812345xxxx i udało się w panelu HappyCall nie ma już s@[moje_ip], a pojawiło się 4812345xxxx@[moje_ip]:62324

Tyle że po za tym nic się nie zmieniło :) Dalej nie da się do mnie dodzwonić. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to zrobić by dzwoniący na 4812345xxxx został połączony np z numerem klienta 6000 ?

Jeśli będą potrzebne jakieś pliki konfiguracyjne, to proszę o info jakie, a dostępnie :)

Z góry dziękuję za pomoc.

gosc

mjab to powszechnie znany spamer więc nie ma co się wysilać.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum