Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Nowy sprzęt z UEFI itp:

Zaczęty przez sovtware, Wrzesień 06, 2013, 04:14:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

Witam

ze względu na to ze próbowałem na swoim sprzęcie już naprawdę wszystkiego

już wiem ze nie warto kupować nowego sprzętu przynajmniej teraz są same problemy jak brak sterowników do Windowsa 7 to również w Linux nie ma w każdych dystrybucjach sterów u mnie jeszcze jeden minus brak możliwości wyłączenia UEFI jestem zainteresowany dystrybucjami ciągłymi typu Sparky Mint LMDE lecz ich na razie nie mogę mieć z powodu braku wsparcia dla UEFI co mi się udało zainstalować to najnowszą wersję Sabaylon która jest dobrą i ciągłą dystrybucją Linux lecz co się okazuje ( w laptopie nie wiem jak to się nazywa ) myszka nie działa muszę używać myszki na kabel i tutaj się zastanawiam dlaczego ponieważ w środowisku Mate w każdej dystrybucji którą sprawdzałem czy mi pójdzie na moim lapku chodzi wszystko normalnie lecz i tak musiałem zrezygnować z tych systemów powód strasznie wolne rozwijanie menu a np.: w Sabaylon nie włącza się ustawienie zapory sieciowej Firefar więc postanowiłem przynajmniej teraz dopóki nie wyjdzie nowy Sparky lub Mint LMDE wrócić na Ubuntu że środowiskiem Unity jedyny system i dystrybucja Linux która działa beż żadnych zarzutów i ma zainstalowane wszystkie stery w moim lapku szkoda ale myślę że te dystrybucje na których mi najbardziej zależy szybko naprawią błędy i wypuszczą nowe płyty iso by można było też zainstalować je na najnowszych sprzętach na to teraz czekam używając to tego czasu Ubuntu dziękuje za Uwagę pozdrawiam

Sajmon

#1
Jeśli chodzi o szybsze rozwijanie menu to dodaj sobie opcję gtk-menu-popup-delay = 1 do ~/.gtkrc-2.0

sovtware

#2
@Sajmon niestety ten sposób u mnie nie działa znalazłem dwa plik o podobnej nazwie a .gtkrc-2.0 musiałem stworzyć ale to nic ustawiłem by nie było wszystko widoczne w menu i działa szczególnie menu zawiesza jak mam wszystkie emoty w menu biuro: libreoffice mam sabaylona z mate pozdrawiam

P.S.

dzieje się tak przy pierwszym uruchomieniu i wchodzeniu do menu później jest ok

sovtware

#3
Po aktualizacji kernela na nowszy problem sam się naprawił menu w systemie Sabayon w środowisku graficznym Mate otwiera się normalnie beż problemów

Albedo 0.64

@sovtware: Dobrze, że masz już trochę doświadczenia i potrafisz sobie poradzić. Od kiedy używam Linuksa zmieniłem cztery komputery i za każdym razem musiałem przeczekać kilkumiesięczną "kwarantannę" na Windowsie zanim pojawiły się sterowniki w nowym jądrze. Obecnego laptopa mam od 2011 roku a dopiero w 2014 pojawiły się otwarte sterowniki do sieciówki. Trzy lata temu nie miałem również dźwięku. Z takich względów Linux jest systemem na starsze komputery. Starsze przynajmniej o rok od daty ukazania się na rynku. Szczęśliwego Nowego Roku!
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Albedo 0.64

@zeeshan123: Skopiowałeś mój stary post z lipca 2013 i zamieściłeś jako swój pomysł. Mogłeś przynajmniej napisać własnymi słowami lub wskazać autora. Poza tym zamieściłeś to w niewłaściwym wątku. Jednym słowem, dałeś plamę na całego. Z tego powodu usuwam twój post. Oryginał dostępny jest w tym dziale: http://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,318.0.html
Innych konsekwencji nie będzie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w nowym roku.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum