Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

VeraCrypt - Problem

Zaczęty przez IXIXIXIXIXIXI, Luty 13, 2019, 06:29:56 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

IXIXIXIXIXIXI

Witam, mam taką sprawę, chciałbym zaszyfrować dysk programem VeraCrypt, czy będzie bezpieczne i możliwe zaszyfrowanie całego dysku jak mam na nim 2 OS'y? Windows i Linux konkretnie. Program rozruchowy jest z Linuxa, więc nie wiem czy lepiej zainstalować VeraCrypt na Linuxie i z Linuxa zaszyfrować, czy z Windowsa, albo czy w ogóle ma to jakieś znaczenie? Możecie również polecić jakieś inne dobre tego typu programy, ale chyba Vera jest najlepszym z tego co czytałem.

Edit: Zaszyfrowałem z poziomu windowsa i cały program rozruchowy poszedł w piz...
PS: Mam 4 partycje, "zastrzeżona przez system", Partycje odzyskiwania, i dla linuxa mam 2: dla plików ext4 z księgowaniem i przestrzeń wymiany

MSki


IXIXIXIXIXIXI


alelynx

Może łatwiej byłoby spróbować luksem? Tu masz artykuł + sekcję o tym jak szyfrować /boot
https://wiki.archlinux.org/index.php/Dm-crypt/Encrypting_an_entire_system

Zobacz najnowsze wiadomości na forum