Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

OSy bez systemd (ze starym SysV i innymi)

Zaczęty przez TataPingu, Luty 11, 2019, 08:04:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TataPingu

Cytat: PomPom w Kwiecień 26, 2019, 07:59:28 AM
Czytaj czasem, też to, co sam piszesz i wyjmij coś skądś.
"nawet dokumentacja jest niepotrzebna"

No właśnie, trzeba DOKŁADNIE i WSZYSTKO CZYTAć "

Kolega @Piotr_1988 pisze wyraźnie:
"W Linuxie wkurza mnie brak jasnej dokumentacji", więc odniosłem się tylko do jego zastrzeżeń !

@Piotr_1988
Piszesz:
" Powinna istnieć solidna dokumentacja wewnątrz systemu stworzona przez ludzi, którzy ten system tworzą, wysokiej jakości, sto razy razy sprawdzona i doszlifowana przez kolegów współdeveloperów. Jest niepoważne, że ucząc się Linuxa musiałem szukać po blogach, jak sformatować głupiego pendriva!

Jeśli dodać do tego mnogość dystrybucji, idzie oszaleć"

Chłopie, a do kogo Ty masz pretensje, albo od kogo Ty tego wymagasz !?

Masz teraz okazję, już trochę poznałeś linuksa...
- zakasaj rękawy, siadaj do PCta i TWóRZ SAM (I ZA DARMO!) tę DOKUMENTACJę !
- świat użytkowników linuksa będzie Ci za to wdzięczny....

Do diaska, znaleźli się wygodnicy...
- nie dość, że dostaną DARMOWY system, to jeszcze kręcą nosem: "dokumentacji nie ma", "nie chodzi, jakbym sobie tego życzył", "zawiesza się", "sam muszę konfigurować" itd, itp...

Ludzie, co stoi na przeszkodzie kupić sobie MACa (Apple) !?
Po prostu zamówić i ZAPŁACIć !
- to i dokumentacja będzie i support....

PomPom

Ach, to TEN typ rozmowy się włącza.

Ja tam mam Windowsa i jest spoko, a moje destro z wyboru - Arch - ma spoko dokumentację. Piotr może zwrócić uwagę na to, czego mu brakuje, bo to opinia. No i pamiętajmy, że bez potrzeb nie będzie rozwoju.

Peace, wracam do pracy i miłego dnia życzę :)
myk byle jak jako tako

TataPingu

Cytat: PomPom w Kwiecień 26, 2019, 11:16:10 AM
Peace, wracam do pracy i miłego dnia życzę :)

To chyba dobry pomysł...
- i nawzajem...

hobbysta

Cytat: Piotr_1988 w Kwiecień 25, 2019, 11:47:28 PM
Jest niepoważne, że ucząc się Linuxa musiałem szukać po blogach, jak sformatować głupiego pendriva!
odwrotnie: Linux to swiat porzadku i konsekwencji - pendrive formatuje sie tak samo jak kazde inne urzadzenie blokowe. I jak kazde inne urzadzenie blokowe - mozesz pendrive'a sformatowac uywajac dowolny uzywany przez Linux system plikow.

Piotr_1988

Hey, Linuxiarze! Pisze wlasnie z GhostBSD bez systemd! GhostBSD 19.04 zdaje sie dzialac bez trudu na obu laptopach (recenzja moze w innym watku). Nie ma systemd, fajnie. Jest na pierwszy rzut oka inaczej, wedle pierwszego wrazenia lepiej, tylko po czym poznac mozliwy zwiazek z brakiem systemd nie mam bladego pojecia...  :-\
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

PomPom

Ja wiem, że ekscytacja, ale zabawnie wygląda, gdy wspominasz, że fajnie, że nie ma systemd, ale w sumie nie wiesz co złego w tym systemd :D
myk byle jak jako tako

Piotr_1988

Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

TataPingu

Cytat: PomPom w Kwiecień 26, 2019, 06:21:31 PM
ale w sumie nie wiesz co złego w tym systemd :D

PomPomie, to nie musi być "źle", jest po prostu inaczej...
- a co Ty w nim (systemd) dobrego widzisz ?

PomPom

#23
Dzięki moderacjo, serio, bo źle było.
Do systemd mam podejście jak pewien mało znany ktoś - działa, więc dobrze, a ogólnie jakoś za bardzo zdania nie mam.

EDIT. Teraz patrzę i jest dwóch takich mało znanych, co mają takie podejście mniej więcej :D
myk byle jak jako tako

PomPom

myk byle jak jako tako

funn

Slackware, Salix oraz klony Gentoo Funtoo nie mają systemd. Wszystkie systemy BSD też go nie mają.

Piotr_1988

https://iwf1.com/systemd-vs-openrc-which-init-system-is-the-best-for-you-comparison
W końcu zdołałem znaleźć w miarę jasny dla mnie artykuł o init systems. Utwierdza mnie we wniosku, że dla zwykłych użytkowników takich jak ja, którzy na Linuxie robią rzeczy w stylu oglądania YouTuba, taki lub inny init system nie robi różnicy. Jakbym się zajmował Linuxem serio, pewnie lepszy będzie SysV i OpenRC.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

pavbaranov

Cytat: Piotr_1988 w Maj 28, 2019, 05:04:35 PM
Utwierdza mnie we wniosku, że dla zwykłych użytkowników takich jak ja, którzy na Linuxie robią rzeczy
Robią o tyle, że niektóre powodują np. zdecydowanie szybszy start systemu.

Piotr_1988

Cytat: pavbaranov w Maj 28, 2019, 08:48:03 PM
Cytat: Piotr_1988 w Maj 28, 2019, 05:04:35 PM
Utwierdza mnie we wniosku, że dla zwykłych użytkowników takich jak ja, którzy na Linuxie robią rzeczy
Robią o tyle, że niektóre powodują np. zdecydowanie szybszy start systemu.
Tzn., że komputer przed którym spędzę kilka długich godzin, uruchomi mi się 3 sekundy szybciej? Jakie to ma w praktyce znaczenie?
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

TataPingu

Cytat: Piotr_1988 w Maj 28, 2019, 09:47:07 PM
Tzn., że komputer przed którym spędzę kilka długich godzin, uruchomi mi się 3 sekundy szybciej? Jakie to ma w praktyce znaczenie?

I tu trafiłeś w sedno, Kolego !

Zobacz najnowsze wiadomości na forum