Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

OSy bez systemd (ze starym SysV i innymi)

Zaczęty przez TataPingu, Luty 11, 2019, 08:04:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MSki

#45
Problem obu panów (Piotr_1988 i Jerzy) leży raczej w lenistwie, a może i braku rozeznania, gdzie czego szukać.
I jak to mówią, "dla chcącego nic trudnego" - ja próbując sobie dawać radę z systemem (Ubuntu MATE) po prostu zacząłem poszukiwać dokumentacji po polsku, bo znam dobrze tylko j. rosyjski - tylko taki był uczony w szkole ;)
W ten sposób dotarłem, dosłownie w parę chwil, do strony "przedmiotowej" - https://ubuntu.pl/czytelnia/2014/05/20/przewodnik-po-ubuntu-14-04-lts-trusty-tahr/
z której pobrałem sobie w wersji pdf pełen przewodnik po systemie - http://ubuntu.pl/dokumenty/Przewodnik_Ubuntu_14.04_LTS_Trusty_Tahr.pdf
a w nim zawarte porady; jak naprawić Gruba, jak przywrócić za duże ikony do stanu z przed "popsucia" przez użyszkodnika i wiele, wiele innych cennych rad na tematy, które mnie interesowały.
To co, że w/w poradnik dotyczy Ubuntu 14.04 LTS ? Przecież "wyższe wydania" kontroluje i naprawia się w podobny sposób  ;)

Czy mamy szanownym panom wyszukiwać poradniki (w j. polskim) innych dystrybucji GNU/Linux ?

Piotr_1988

Szanowy Panie MSki,

Mój problem nie tkwi w lenistwie, a w tym, że nie lubię bylejactwa. Nigdzie nie napisałem, że potrzebuję cokolwiek w języku polskim. Nie używam polskiej wersji językowej Linuxa.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

MSki

Czy jeśli kupujemy telewizor, lub sprzęt agd, to otrzymujemy szczegółową instrukcję, jak w domowych warunkach naprawić ten sprzęt ? NIE - otrzymujemy gwarancję, oraz instrukcję użytkowania z pouczeniem, w jakich warunkach i jak dany sprzęt można użytkować. Bo mogłoby się zdarzyć, że niektórzy w sokowirówce chcieliby obierać ziemniaki.
I przypominam o tym, że za ten sprzęt płacimy.
Jeśli za system GNU/Linux nie płacimy, to nie wymagajmy od jego twórców jakiejś szczegółowej instrukcji i rozpisanego kodu binarnego, bo tymi sprawami zajmują się Ci, którzy czuwają nad tym, aby nasz system był m.in. bezpieczny.
Jak wcześniej pisałem - "dla chcącego nic trudnego" - wielu deweloperów zachęca wręcz do udziału w rozwijaniu dystrybucji i nie mam tu na myśli wsparcia finansowego.
Czy zamiast jojczenia, nie wypadałoby związać się z jakąś grupą deweloperów, rozwijającą daną dystrybucję ?

PomPom

#48
Bla bla bla Linux jest najlepszy, ale jak coś źle, to nie wolno mówić, bo za darmo. Bla bla bla Linux jest najlepszy.
Zaplaciłbym za porządne distro (nawet takie istnieją za darmo teraz), ale to tak rozbite jest, że nie wiadomo w co szekle włożyć...
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum