Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Pomoc debiutantce - płyta; pliki zip;

Zaczęty przez Morgana, Wrzesień 03, 2013, 11:14:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Morgana

Bardzo proszę o pomoc. Debiut informatyczny jest dla mnie bolesny ;) W jaki sposób nagrać płytę bootowalną z systemem Ubuntu? Kopiuję z netu obraz systemu, ale mam folder skompresowany zip. Po rozpakowaniu jest kilka podfolderów. Tutoriale w sieci jakoś "mętnie" rzecz tłumaczą. Co zrobić z tym "zipem"? Dalej poradzę sobie przy pomocy programu np. ImgBurm. Proszę o pomoc i zrozumienie dla debiutantki... Dziękuję.

sovtware

#1
zobacz w ustawieniach rara czy czasem nie masz ustawionego by czytał i otwierał obrazy iso wtedy nawet obraz iso jest pokazany jako plik rar , zip miałem Windowsa więc wiem :] tutaj jak i w większości stronkach z Linux masz obrazy iso nigdzie się Ja osobiście nie spotkałem aby był inny format a szczególnie rar czy zip nagraj dowolnym programem tak jak wyżej Tobie pavroo napisał pozdrawiam

Armalat

#2
Sciągnij nie zip, tylko obraz iso, i wypal płytę, tak chyba bedzie najprosciej

Morgana

#3
Pewnie tak, ale wszędzie są "zipy". Nawet linuxiarze.pl publikują skompresowane dystrybucje Linuxa. Skąd wziąć .iso? Chciałabym korzystać z moderowanych portali.

Morgana

#4
Witam pavroo i sowtware - Wasze spostrzeżenia i rady rozwiązały mój problem. Sovtware - WinRAR kompresował obraz systemu. Otworzyłam ścieżkę: Ulubione/Ustawienia/zakładka Integracja, tam w oknie "Skojarz WinRARa z plikami" były zaznaczone wszystkie rozszerzenia plików, łącznie z iso. Usunęłam zaznaczenie i wszystko jest w porządku. Pavroo - masz rację, nie ma w linukxiarze.pl dystrybucji zapisanych inaczej niż w formacie .iso, ale zobaczyłam to dopiero po wprowadzeniu zmian w ustawieniach WinRARa. Poradniki o nagrywaniu płyt i instalacji są świetne, nawet ja rozumiem ;) - a poważnie - naprawdę napisane z myślą o osobach, które dopiero uczą się. Dla mnie to bardzo ważne. Tzw. szkoły/szkolenia to nieporozumienie, a mnie potrzebne jest w pracy rozeznanie w podstawach informatyki. Próbuję je wypracować..., może nawet zakończę wysiłki jakimś egzaminem/dokumentem... Póki co będę stałą czytelniczką linuxiarze.pl i "oglądaczem"/"użytkownikiem" dystrybucji Linuxa. Bardzo dziękuję za pomoc!! Pozdrawiam serdecznie!!

pavroo

#5
Witaj Morgana. Wszystkie dystrybucje linuksa dostępne na Linuxiarze.pl są w formacie "iso". Pobierz wybrany obraz i wypal go na płytę za pomocą dowolnego programu do nagrywania płyt CD/DVD, używając opcji "Nagraj obraz ISO". Zobacz wpis: http://linuxiarze.pl/nagrywanie_plyt" class="bbcode_url">http://linuxiarze.pl/nagrywanie_plyt

Napisz również gdzie u nas znalazłaś link pobrania systemu w formacie "zip".

Pozdrawiam

pavroo
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum