Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Mint 19 - po kilku dniach od instalacji -straciły się Dźwięki Systemowe

Zaczęty przez arek1194, Luty 11, 2019, 11:04:28 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

arek1194

A jeszcze zapytam czy w taki sposób bym nie przywrócił tych dźwięków -
Mam drugiego laptopa (ale to już toshiba l650) ale też tam instalowałem LM 19 xfce dosłownie w tym samym czasie co w swoim laptopie.
Czy było by możliwe skopiowanie jakiś katalogów lub plików aby były takie same dźwięki jak na tym laptopie Toshiba?

robson75

Cytat: arek1194 w Luty 11, 2019, 03:58:45 PM
A jeszcze zapytam czy w taki sposób bym nie przywrócił tych dźwięków
Raczej na Cinnamon-e będą wszystkie dżwięki działały, tylko musisz sobie ustawić, (z tego co pamiętam to wchodzisz w ustawienia, następnie sounds).
Co do kopiowania i przenoszenia z jednego pc na drugi, to najlepiej robić to przy pomocy pena.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

arek1194

Cytat: robson75 w Luty 11, 2019, 04:10:52 PM
Cytat: arek1194 w Luty 11, 2019, 03:58:45 PM
A jeszcze zapytam czy w taki sposób bym nie przywrócił tych dźwięków
Raczej na Cinnamon-e będą wszystkie dżwięki działały, tylko musisz sobie ustawić, (z tego co pamiętam to wchodzisz w ustawienia, następnie sounds).
Co do kopiowania i przenoszenia z jednego pc na drugi, to najlepiej robić to przy pomocy pena.

Ale które katalogi (skopiować i zastąpić na swoim) lub pliki aby mogło to zadziałać?

robson75

A po kiego chcesz kopiować ustawienia z Xfce i przenosić na Cinnamon?
To jest najszybsza droga do destabilizacji systemu.
Jedyne co możesz przenieść to pliki dżwiękowe wav czy jakie tam posiadasz, i ustawić je aby odtwarzały różne zdarzenia.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

TataPingu

Cytat: arek1194 w Luty 11, 2019, 04:13:47 PM
Ale które katalogi (skopiować i zastąpić na swoim) lub pliki aby mogło to zadziałać?

Tego typu pliki znajdziesz pod:

/usr/share/sounds/

arek1194

Nie, jeżeli już bym skopiował (ale nie wiem które pliki) to zanim bym przeszedł (lub wcale bym nie przechodził) na cinnamon.
Jesli bym kopiował i zmieniał pliki to z świeżego z działającymi dźwiękami systemowymi na ten mój w którym coś nie słuchać tych dźwięków..

arek1194

Cytat: TataPingu w Luty 11, 2019, 04:44:29 PM
Cytat: arek1194 w Luty 11, 2019, 04:13:47 PM
Ale które katalogi (skopiować i zastąpić na swoim) lub pliki aby mogło to zadziałać?

Tego typu pliki znajdziesz pod:

/usr/share/sounds/

Okej domyślam się że to będą pliki dźwięku, a czy ustawienia dźwięków (bo przypuszczam że tu coś mogło się przestawić) są w innej lokalizacji /pliku? 

arek1194

Hej Wiecie co ,Przepraszam za to całe zamieszanie z dźwiękiem systemowym w LM 19 xfce , Chociaż @robson75 w jednym z postów napisał mi że xfce nie ma takich dźwięków, to ja (przyzwyczajony do minta Cinnamon ) byłem przekonany że takie dźwięki słyszałem :-) . Dopiero jak wróciłem do domu odpaliłem drugiego laptopa córki ( też ze świeżo zainstalowanym Mint 19 xfce)
i okazuje się że wszystko zachowuje się dokładnie tak samo -czyli Cisza przy włączaniu -wyłączaniu systemu ,montowaniu nośników  itp ..

Tak czy siak Dziękuje za pomoc, dla ,mnie to kolejna cenna lekcja :-)   


Zobacz najnowsze wiadomości na forum