Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Czy wykasowałem windowsa?

Zaczęty przez stefan1980, Luty 08, 2019, 11:18:04 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TataPingu

#30
Cytat: pavbaranov w Luty 08, 2019, 10:41:34 PM
Oczywiście pewności mieć w tej chwili nie mogę, ale stawiam na to, że "rozminęły" się bootloadery Windows i linuksa.

- nie, to na pewno NTFS

Cytat: pavbaranov w Luty 08, 2019, 10:41:34 PM
Ten pierwszy (system) tam sobie jest
....
Jeśli jest to EFI, to prawdopodobnie siedzi sobie na /dev/sda1 (bo po diabła taka mała partycja - 100MB?)

Nie, to nie efi, win7 nie potrzebuje EFI, a sda1 to specjalna partycja botowa windowsa7.

Widzę, że mało znasz windowsy. Zależnie od wersji, MS tak zmanipulował swoje NTFSy, że instalacja innego OSa obok windy, po prostu może go uszkodzić...
To po to, byś "naprawiał"...
- oczywiście, po "naprawieniu", ten inny, nowy OS znowu "znika"

Cytat: pavbaranov w Luty 08, 2019, 10:41:34 PM
Jeśli na tej partycji jest EFI Minta, to o ile wiem, też się Win da odbudować (słabo się jednak na tym systemie znam).

Nie LMDE na pewno niczego złego nie zrobił. Możliwe, że był to jakiś niezamierzony błąd Kolegi Stefana.

Cytat: pavbaranov w Luty 08, 2019, 10:41:34 PM
Natomiast wolałbym uniknąć za tydzień, czy dwa stwierdzenia, że źle @stefan1980 jednak doradziliśmy, bo on chce wrócić do Win7 (z dowolnej przyczyny), no, ale to my doradziliśmy mu jego fizyczną likwidację i teraz musi wydać X PLN na nową licencję.

No Pawle...
- czy to myśmy zmusili go do instalacji LMDE ?
- a czy to myśmy zrypali mu przy tym windę ?

Ja tylko chcę chłopu pomóc i tak mu doradzam, a co postanowi, czy zrobi, to jego sprawa...
- Pawle, jesteśmy dorosłymi ludźmi !

Cytat: pavbaranov w Luty 08, 2019, 10:41:34 PM
PS: Jak na razie, to linux zdaje się, że się uruchamia. Do poniedziałku (a może nawet do jutra) można używać tego systemu

Chmmmm, a potem ?

stefan1980

Nie myślałem że tu będzie aż taka dyskusja odnośnie tego windowsa. Pavbaranow chciałem Ci podziękować za chęci odzyskania windy jednak zdecydowałem się na linuksa. Jeżeli mi się nie spodoba to wrócę do windowsa. Koszty o których  wspominałeś instalacji w serwisie nowego systemu wynoszą w ok 30-50zł więc to chyba nie jest wygórowana cena. Poza tym mam klucz na laptopie wiec jakby co to mogę sobie ściągnąć z neta i zainstalować. Tak mi się przynajmniej wydaje.Chciałem tylko w tym wątku się dowiedzieć czy wykasowałem windę czy nie. Rzeczy o których tu pisałeś nic z Tata Pingu pierwszy raz na oczy widziałem i musiałbyś mi krok po kroku tłumaczyć co i jak zrobić jak małemu dziecku. Do rzeczy
Wczoraj zainstalowałem jeszcze raz Linuksa od samego początku włącznie z formatowaniem dysku bo była taka opcja. Po instalacji zaktualizowałem  system jednak przy ściąganiu nie mół pobrać niektórych rzeczy i były one na czerwono zaznaczone - coś odnośnie minta. Po zaktualizowaniu na razie działa. I miałbym tu kilka pytań ale nie wiem czy pisać tutaj czy zakładać osobny wątek?

TataPingu

Cytat: stefan1980 w Luty 09, 2019, 10:14:04 AM
Jeżeli mi się nie spodoba to wrócę do windowsa. Koszty o których  wspominałeś instalacji w serwisie nowego systemu wynoszą w ok 30-50zł więc to chyba nie jest wygórowana cena. Poza tym mam klucz na laptopie wiec jakby co to mogę sobie ściągnąć z neta i zainstalować. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Dokładnie tak, albo ew, jak już pisałem, zrobić VirtualBox, a na nim windę...
- będzie o wiele pewniejszy (ale ta opcja ew. później)


Cytat: stefan1980 w Luty 09, 2019, 10:14:04 AM
Rzeczy o których tu pisałeś nic z Tata Pingu pierwszy raz na oczy widziałem i musiałbyś mi krok po kroku tłumaczyć co i jak zrobić jak małemu dziecku.

Tak też to odebrałem (nie każdy musi być od razu fachowcem IT, tak, jak nie każdy musi umieć prowadzić lokomotywę, czy kłaść płytki w łazience). Gratulacje, że Ci się "udało"

Cytat: stefan1980 w Luty 09, 2019, 10:14:04 AM
Po zaktualizowaniu na razie działa. I miałbym tu kilka pytań ale nie wiem czy pisać tutaj czy zakładać osobny wątek?

Lepiej osobny wątek

pavbaranov

Cytat: stefan1980 w Luty 09, 2019, 10:14:04 AM
Koszty o których  wspominałeś instalacji w serwisie nowego systemu wynoszą w ok 30-50zł więc to chyba nie jest wygórowana cena.
Taka kwota to raczej za piracką wersję. Zatem jest ona wygórowana.

Cytat: stefan1980 w Luty 09, 2019, 10:14:04 AM
miałbym tu kilka pytań ale nie wiem czy pisać tutaj czy zakładać osobny wątek?
Ogólna zasada na każdym forum: jeden problem = jeden wątek. Jeśli masz "kilka pytań", to "jedno pytanie = jeden wątek", chyba, że owe pytania są ze sobą mocno powiązane, stanowiąc po prostu pytania związane z jednym problemem, jaki istnieje.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum