Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Mobilny internet

Zaczęty przez adam92, Luty 05, 2019, 03:24:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

adam92

Witam wszystkich. Jaki aktualnie mobilny internet jest najlepszy. Dodam, że nie chce się wiązać zadną umową.

lami07

Wątek przeniesiony do działu ' Pogaduchy ' .
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

ciubaka

zrób sobie kilka speedtestów i wybierz w relacji cena/jakość

pavbaranov

Cytat: adam92 w Luty 05, 2019, 03:24:40 PM
Witam wszystkich. Jaki aktualnie mobilny internet jest najlepszy. Dodam, że nie chce się wiązać zadną umową.
Taki jaki najlepiej u Ciebie działa. Reguły niestety nie ma.
A jeśli chodzi o cena/jakość, to myślę, że sam łatwo to ustalisz.
Jeśli modem ma chodzić na linuksie, to sprawdź sobie również ofertę modemów i ich współpracę. Ważna jest przy tym również wersja oprogramowania w linuksie.

hobbysta

Takie sa moje doswiadczenia: Plus i Play. Plus daje szybki transfer przez okragla dobe. Play dziala najszybciej w nocy,w weekendy, W Plusie placisz i masz limit do wykorzystania - waznosc polaczen zalezy od kwoty doladowania. W Play sa dodatkowe usulgi - za ktora placi sie z kwoty doladowania - tzw. uslugi jednorazowe.  Wazna roznica: w Plus karta nie jest blokowana po uplywie terminu waznosci, czyli mozna doladowac ze zdrapki, z doladowania kupionego w sklepie, w Play karta jes blokowana - nie laczy z siecia - powoduje to klopoty z ponownym doladowaniem konta.  Jednak ja sam korzystam z Play - szybkosc transferu nie jest taka wazna dla mnie -  jesli sciagam wieksze rzeczy to w nocy. Ale gdybym potrzebowalbym duza szerokosc lacza przez caly dzien - to wtedy juz zaczalbym szukac. Czy bylby to Plus - to ne wiem. W nocy w Play przy usludze tzw. noce bez limitu - jak nazwa wskazuje trasnfer ograniczony jest  tylko szerokoscia lacza - u mnie w porywach na ruterze ZTE -   1,2 Mb/s  I jest bez abonamentu.

ciubaka

Ja również polecam Plusa.
Pewnie dlatego że tam pracuję.
Żeby obniżyć koszty kup sobie prepaida nie bezpośrednio, ale z grupy Polsatu.
To jedna sieć.
Najlepiej wygląda 30 GB w Aero2 za 30 pln.
Ewentualnie bez limitu danych w A2Mobile za 10 pln za 30 dni.
Ale tam jest stopniowany lejek w zależności od ilości danych - 5, 10, po 15GB to pewnie już nie działa prawie wcale.
Generalnie lepsze oferty Plusopodobne są w abonamentach miesięcznych - powyżej 30GB za miesiąc, umowy bezterminowe, czyli nie ma karencji i dwóch czy iluś lat musu.
Tmobile miał niezłą ofertę na kartę, ale im się spaliła centrala w zeszłym tygodniu, nieprędko dojdą do siebie.
Nju (Orange) też miał coś nienajgorszego, ale ja konkurencji nie śledzę i nie polecam.

TataPingu

Cytat: ciubaka w Luty 06, 2019, 07:50:57 AM
Najlepiej wygląda 30 GB w Aero2 za 30 pln.
Ewentualnie bez limitu danych w A2Mobile za 10 pln za 30 dni.
Ale tam jest stopniowany lejek w zależności od ilości danych - 5, 10, po 15GB to pewnie już nie działa prawie wcale.

No kurcze, ja już o takich "rozwiązaniach" zapomniałem....
- limity, prędkości, lejki...

Fakt, że cenowo to również "drobiazg", 30pln, to trochę ponad 7EUR, a o tych 10pln już nie wspominam...
- prywatnie "bulę" 35 EUR/miesiąc, ale mam w tym 3 numery telef., wysokiej klasy modem, 160 Mbit download i 10Mbit upload, no i oczywiście bez ilościowych limitów.
Z drugiej strony, 35EURw stosunku do średnich, zachodnich zarobków, to właściwie również "drobiazg"...

Ps - proszę nie myśleć, że próbuję tutaj "szpanować", po prostu piszę to "informacyjnie", żebyście mieli porównanie...

ciubaka

Kolega nie chce abonamentu.
W abonamencie oferty dużo lepsze.
Co nie znaczy że takie jak na zachód od Odry.
Ale jednak lepsze i można wymówić teoretycznie natychmiastowym, praktycznie około dwumiesięcznym 9tak zwany okres rozliczeniowy).
Sprzętu już nikt w Polsce gratis nie daje, najtaniej jest kupić sobie samemu.
Wybór operatora, taryfy i zabawek - to faktycznie jest lekkie wyzwanie.
Bez testów w miejscach używania jest wielką loterią.
Operatorzy mają miejsca lepsze i gorsze, taryfy też.
Na szczęście zazwyczaj można sobie testowo wypożyczyć modem z kartą na tydzień za drobną opłatą.
Albo mieć swój sprzęt i kupić kilka najtańszych starterów do testów.
Co poddaję pod rozwagę.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum