Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Acer Nitro 5 problem z RX560X

Zaczęty przez Rockmaniak, Marzec 15, 2019, 06:38:28 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rockmaniak

No siemka. Postawiłem sobie drugi system, dokładnie Mint Cinnamon 18.1. I mam problem  z kartą graficzną. System  nie potrafi jej użyć przez co całość obliczeń spada na procka. Ktoś miał już podobny problem i wie jak go rozwiązać? :)
Jeśli chodzi o wygooglowanie, znalazłem rozwiązania, ale dla starszych modeli kart, więc nie ryzykowałem na razie z niczym.

pavbaranov

Krótko: Mint nie wspiera tej karty.
Dłużej:
1. Możesz próbować zainstalować nowszy kernel np. xanmod.
2. Możesz próbować zainstalować sterownik amdgpu-pro, ale obawiam się, że ten jest - w przypadku Ubuntu - dostępny dla starszej wersji i nie jest to sterownik gamingowy, a do profesjonalnych zastosowań.
3. Możesz... zmienić system i to - wg mnie - jest najsensowniejsze rozwiązanie. Właściwym systemem jest taki, który oferuje kernel w wersji co najmniej 4.19, a im "wyższy" - tym lepiej. O reszcie dowiesz się, gdy zechcesz przeszukać choćby to forum.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum