Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

zmiana menedżera okien

Zaczęty przez debbixon69, Styczeń 07, 2019, 08:42:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Witajcie linuxowicze :D

Zrobiłem sobie maszynkę wirtualną z Debianem z minimalnymi wymaganiami (tzn. mały dysk, brak partycji /home)
Zainstalowałem LXDE i teraz mam takie pytanie, jak zmienić menedżera okien na LXDE ?
Nie chcę korzystać z Openboxa i czy da się go podmienić na coś równie lekkiego lub nieco cięższego od Openboxa ?
Myślałem nad MATE'owym Marco.
Co mam zrobić, żeby na moim Debianie z LXDE menedżerem okien był MATE'owy Marco a nie Openbox ?

Z góry dziękuję za pomoc

P.S. Jeżeli ten wątek jest w złym temacie to przepraszam
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !


debbixon69

"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

TataPingu

W terminalu:

sudo apt-get update

sudo apt-get install mate-desktop

A najlepiej, jeśli jeszcze nie masz, to zainstaluj Synaptica

sudo apt-get install synaptic

i po instalacji w terminalu:

sudo synaptic

- tutaj możesz przeszukać pod hasłem "mate" dodatkowe programy do desktopu Mate

Potem pójdziemy dalej...

pavbaranov

Cytat: debbixon69 w Styczeń 07, 2019, 08:54:19 PM
Ok, ale mam tam wpisać metacity czy marco ?
A co chcesz? Chcesz metacity - wpisujesz metacity, chcesz marco - marco. Itd. Oczywiście musisz mieć zainstalowaną paczkę dostarczającą taki WM, który chcesz używać.

PS: Całego MATE nie musisz instalować.

debbixon69

Cytat: TataPingu w Styczeń 07, 2019, 08:56:20 PM
W terminalu:

sudo apt-get update

sudo apt-get install mate-desktop

A najlepiej, jeśli jeszcze nie masz, to zainstaluj Synaptica

sudo apt-get install synaptic

i po instalacji w terminalu:

sudo synaptic

- tutaj możesz przeszukać pod hasłem "mate" dodatkowe programy do desktopu Mate

Potem pójdziemy dalej...

Synaptica mam zainstalowanego, zainstalowałem też Marco, problem jest w tym co mam wpisać tam w ustawieniach sesji ?
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

debbixon69

Cytat: pavbaranov w Styczeń 07, 2019, 09:01:52 PM
Cytat: debbixon69 w Styczeń 07, 2019, 08:54:19 PM
Ok, ale mam tam wpisać metacity czy marco ?
A co chcesz? Chcesz metacity - wpisujesz metacity, chcesz marco - marco.
Afkors, że Marco
CytatItd. Oczywiście musisz mieć zainstalowaną paczkę dostarczającą taki WM, który chcesz używać.
Wiadomo
CytatPS: Całego MATE nie musisz instalować.
Wiem
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

pavbaranov

Cytat: debbixon69 w Styczeń 07, 2019, 09:18:33 PM
(...) zainstalowałem też Marco, problem jest w tym co mam wpisać tam w ustawieniach sesji ?
Przeczytałeś to z wiki? Coś jest tam niezrozumiałe? Masz marco - wielkiego wyboru nie masz: albo domyślne lxde-openbox, albo marco. Po zapisaniu - sprawdź sobie ów plik conf i po przelogowaniu powinieneś mieć marco.

TataPingu

Jeśli masz już Mate, to doinstaluj "mate-tweak", będziesz mógł przełączać sobie do woli...

debbixon69

Cytat: pavbaranov w Styczeń 07, 2019, 09:25:08 PM
Cytat: debbixon69 w Styczeń 07, 2019, 09:18:33 PM
(...) zainstalowałem też Marco, problem jest w tym co mam wpisać tam w ustawieniach sesji ?
Przeczytałeś to z wiki?
Tak
CytatCoś jest tam niezrozumiałe?
może
CytatMasz marco - wielkiego wyboru nie masz: albo domyślne lxde-openbox, albo marco. Po zapisaniu - sprawdź sobie ów plik conf i po przelogowaniu powinieneś mieć marco.
Aha, czyli mam wpisać samo marco czy z "window_manager=" ?
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

debbixon69

Cytat: TataPingu w Styczeń 07, 2019, 09:27:38 PM
Jeśli masz już Mate, to doinstaluj "mate-tweak", będziesz mógł przełączać sobie do woli...
MATE Tweak'a zawsze instaluję jak mam jakieś distro z MATE
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

TataPingu

Cytat: debbixon69 w Styczeń 07, 2019, 10:05:29 PM
MATE Tweak'a zawsze instaluję jak mam jakieś distro z MATE

Brak komentarza...
- chyba wzięło Cię na trollowanie, bo nie sądzę byś się czegoś naćpał...

pavbaranov

@debbixon69 - Po Twoich komentarzach raczej widać, że jednak nie przeczytałeś. Pytanie czy w ogóle chcesz jakiejś pomocy. Za stary jestem na odpowiedź typu "może" na pytanie, czy coś jest niezrozumiałe, bo nie mi się domyślać czego wać pan nie rozumiesz.
Jak będziesz poważnie chciał uzyskać jakąś poradę - to zrób to poważnie. Z przyjemnością wówczas się m.in. pewnie i ja pochylę nad Twoim problemem. Jak na razie EOT. I tak już wszystko masz wskazane w odpowiedziach wyżej.

debbixon69

Cytat: pavbaranov w Styczeń 07, 2019, 10:33:04 PM
@debbixon69 - Po Twoich komentarzach raczej widać, że jednak nie przeczytałeś. Pytanie czy w ogóle chcesz jakiejś pomocy. Za stary jestem na odpowiedź typu "może" na pytanie, czy coś jest niezrozumiałe, bo nie mi się domyślać czego wać pan nie rozumiesz.
Jak będziesz poważnie chciał uzyskać jakąś poradę - to zrób to poważnie. Z przyjemnością wówczas się m.in. pewnie i ja pochylę nad Twoim problemem. Jak na razie EOT. I tak już wszystko masz wskazane w odpowiedziach wyżej.

Nie przeczytałem tego dokładnie, teraz doczytałem, że mam wejść gdzieś i edytować plik konfiguracyjny, oki, ogarnięte
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

debbixon69

Cytat: TataPingu w Styczeń 07, 2019, 10:20:17 PM
Cytat: debbixon69 w Styczeń 07, 2019, 10:05:29 PM
MATE Tweak'a zawsze instaluję jak mam jakieś distro z MATE

Brak komentarza...
- chyba wzięło Cię na trollowanie, bo nie sądzę byś się czegoś naćpał...
Ja nic nie ćpam XDDDDD
Po prostu napisałem, że MATE Tweak'a instaluję, gdy mam gdzieś distro z MATE i tyle XD
Wiem, że służy to m.in do konfiguracji Marco, LOL
Skąd pomysł o ćpaniu ? XDDDDDDD
Nawet nie trolluje, bo po co ?
Najlepsze forum linuxowe,  nie śmiałbym tutaj trollować
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Zobacz najnowsze wiadomości na forum