Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

zmiana menedżera okien

Zaczęty przez debbixon69, Styczeń 07, 2019, 08:42:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Cytat: debbixon69 w Styczeń 07, 2019, 11:19:40 PM
(...) mam wejść gdzieś i edytować plik konfiguracyjny, oki, ogarnięte
Możesz też w GUI, które pokazałeś. To co na wiki, to bezpośrednia edycja pliku conf, stąd też masz tam schemat:
JAKAŚ FUNKCJA = COŚ
W GUI zwykle "JAKAŚ FUNKCJA" po prostu pojawia się w opcji do edycji, zatem wpisujesz "COŚ". I tak to mniej lub bardziej więcej funkcjonuje zawsze.

debbixon69

ok, w plikach konfiguracyjnych dokonałem edycji i dalej mi ładuje openboxa jak się loguję do systemu, co robić ?
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

pavbaranov

Cytat: debbixon69 w Styczeń 07, 2019, 11:58:53 PM
(...) dalej mi ładuje openboxa jak się loguję do systemu, co robić ?
A dokładnie co to znaczy? LXDE pracuje z OpenBox jako WM pomimo tego, że masz ustawione w nim marco, czy też OpenBox masz jako osobną pozycję do wyboru w DM, czy też jeszcze coś innego?
OB w DM to normalne, bowiem może on pracować niezależnie od LXDE i jednocześnie dostarcza plik openbox.desktop, który DM czyta.
Jeśli LXDE nadal pracuje na OB zamiast na marco, to pozwolę sobie mieć pytanie: jak to stwierdzasz?

TataPingu

#18
Cytat: debbixon69 w Styczeń 07, 2019, 11:58:53 PM
ok, w plikach konfiguracyjnych dokonałem edycji i dalej mi ładuje openboxa jak się loguję do systemu, co robić ?

Nie wiem co Ty właściwie kombinujesz, ale Kolego, nie spodziewaj się pomocy przy swoich zabawach, próbach, czy testach z linuksem...
- jeśli ingeruje się w zdrowo przygotowany system, trzeba konsekwentnie samemu go poznać i ew. spowrotem skorygować...

Ogólna zasada w linuksie jest taka (pod "debianowymi"), że w:

/etc/X11/default-display-manager

określa się "menadżera meldowania",

a pod:

/usr/share/xsessions/

określa siź start poszczególnych środowisk (jako pliki startowe .desktop)

Jeśli np., jako menadżera logowania używasz lightdm, a coś Ci się pokićkało z systemem, to wystarczy w konsoli:

sudo dpkg-reconfigure lightdm

a naprawisz system.

Zresztą, na ten temat w internecie znajdziesz każdą niezbędną pomoc. Chyba nie myślisz, że mamy się tutaj na nowo "produkować", bo są to podstawy, a jeśli sobie eksperymentujesz, to Ci się chwali, jednak nie wciągaj nas do tych swoich "eksperymentów"

Zobacz najnowsze wiadomości na forum