Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wymuszenie wyświetlania obrazu na wyjściu HDMI

Zaczęty przez tytan50, Grudzień 27, 2018, 11:24:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

tytan50

Witam , od kilku miesięcy walczę z chińskim 7 calowym wyświetlaczem dotykowym oraz płytką orange pi pc , na systemie armbian dokładniej  (Linux orangepipc 4.14.84-sunxi #3 SMP Sat Dec 1 07:18:41 CET 2018 armv7l armv7l armv7l GNU/Linux) . Problem leży w tym ,że ten wyświetlacz nie zgłasza się w linuxie , przez co system nie konfiguruje wyświetlacza i nie wyświetla obrazu , chyba ,że na czas startu podłączę normalny monitor hdmi na czas załadowania systemu z gui xfce4. Gdy wtedy przepnę kabel hdmi pod wyświetlacz 7 cali działa ale oczywiście widnieje jako monitor LG 23 , i tu moje pytanie czy mogę stworzyć (i jak mam to zrobić)  wirtualny wyświetlacz dzięki czemu obraz będzie wyświetlany nawet bez podłączenia portu hdmi. Próbowałem już z konfiguracją  pliku /etc/X11/xorg.conf.d/01-armbian-defaults.conf. Niestety brak efektu.

TataPingu

Temat nadaje się raczej pod któryś z tematów pod "sprzętem"...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum