Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaka dystrybucja na mój zabytek? +Emulacja Androida.

Zaczęty przez Liberton, Styczeń 06, 2019, 06:51:54 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Liberton

Witam. Na początek chciałbym wspomnieć, że z linuxem miałem małą styczność.
Sprzęt opiera się na procesorze Intel Caleron D 220 @1,20 GHz , karcie graficznej SiS Mirage 3+ oraz 2GB RAM, a wszystko to podpiera SSD 100GB GoodRam.

Zależy mi na lekkiej dystrybucji opartej na Ubuntu ponieważ chciałbym wykorzystywać ten system głównie do emulacji androida, pobranym programem do tego służącym. Czy możecie mi coś polecić?

Oczkins92

Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

pavbaranov

Tak - nie istnieje taka dystrybucja :) Po prostu ten komputer może być za słaby na to, by utrzymać jakąś dystrybucję (dowolną) i dodatkowo to tego jeszcze jakąś maszynę wirtualną, a na niej dopiero Androida.
Jeśli potrzebujesz do emulacji Androida, to poszukaj jakichś dystrybucji, które w sposób bardziej natywny starają się uruchomić Androida (jest ich kilka). Być może nawet ChromiumOS (czy jak się tam nazywa owa wolna odmiana ChromeOSa) byłby ok.

hobbysta

Jak @pavbaranov: zadna. Emulacja Androida pod Linuxem wymaga ok 8GB RAM.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum