Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Magei 6 instalacja

Zaczęty przez woltren, Styczeń 03, 2019, 11:17:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TataPingu

Cytat: hobbysta w Styczeń 07, 2019, 04:01:57 PM
To nie ma sensu. Nie wiadomo o co ci chodzi.

A ja to już w ogóle nie rozumiem, raz "woltren", raz "stan7" !?
- przyznam, że nie czytałem newsów po kolei, ale skąd te dwa niki?

pavbaranov

Cytat: TataPingu w Styczeń 07, 2019, 04:11:41 PM
- przyznam, że nie czytałem newsów po kolei, ale skąd te dwa niki?
Wygląda na to, że to 2 różne osoby (chyba). Jedna - twórca wątku @woltren, który wszystko "czarno widzi", ale niewiele więcej można się od niego dowiedzieć oraz druga - @stan7 - który podłączył się tu i... w zasadzie to nie wiadomo o co chodzi; ma podobne podzespoły do @woltrena (prawdopodobnie, bowiem to co twierdzi @woltren, a co dostępne na stronie producenta jego komputera to 2 różne rzeczy, ale prawdopodobnie nie dowiemy się niczego sensownego - po prostu komuś Dr.House się marzy) i który zarzuca nas informacjami o tym, jaki ma u siebie system i jaki przetestował (dalibóg - raczej nie wiadomo po co).

stan7

Cytat: pavbaranov w Styczeń 07, 2019, 04:46:07 PM
@stan7 - który podłączył się tu i... w zasadzie to nie wiadomo o co chodzi; ma podobne podzespoły do @woltrena
Tylko dlatego tu były moje podpowiedzi, aby w miarę moich skromnych umięjętności pomóc autorowi tematu. Teraz wiem na jakich distrach się skoncentrować: najnowszy Sparky 5.6.1 i Fedora 29. Te "potyczki" z pozostałymi Linuksami, które tu umieściłem były niepotrzebne, dla mnie są to kolejne doświadczenia w poznawaniu Linuksa.

woltren

https://youtu.be/uK7rsLcWzXA
Proszę nagrałem filmik bo to co pisze nikt mnie nie rozumie :(
Pierwsze widać jak wygląda mój Bios
Następnie próba otworzenia minta w wersji live tak jak pisałem czarny ekran.
Następnie druga opcja (compatibility mode) mint się uruchamia i z stamtąd instaluje go, po restarcie nie uruchamia się system.
Podobnie jest z każdym linuksem jak w wersji pierwszej obojętne co wybiorę czarny ekran.
Mam nadzieję że mnie ktoś w końcu zrozumie :)

pavbaranov

#49
Przeczytaj raz jeszcze (o ile czytałeś): https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,3277.msg18220.html#msg18220 tym razem ze zrozumieniem.
Mint instaluje Ci się w trybie "compatibility" czyli cała obsługa grafiki idzie przez xrandr. Potem uruchamia Ci się "normalnie", czyli obsługą grafiki ma się zająć GPU, ale kernel Minta nie potrafi obsłuży Vega M, który masz w komputerze. Krótko - czy to jest zrozumiałe?
To teraz wróć do początku:
- żadnego systemu bez kernela > 4.19 nie zainstalujesz; Mageia 6 odpada i na tym należałoby chyba zakończyć ten wątek,
- jeśli wybierzesz inną dystrybucję i będziesz miał kłopoty, to załóż wątek i pokaż na czym polega problem; "czarny ekran" - niestety nie wystarczy.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum